BLOOD DUSTER - The Shape of Death to Come European tour 2005

TÝM TURNÉ
mazavkové z BLOOD DUSTER a nemazavý Čurby jako tour manager Evropské části turné

Japonskou část turné sepsal převážně Jason P.C., pár vět přidal i M.lo, velké díky za překlad patří Markovi!!!

20.7. - 22.7. A teď hurááááá do Japonska!!!  

Po značně nudným letu z Prahy do Curychu jsme konečně na cestě do nejhlasitější země světa (znáte tu starou japonskou heavy metalovou kapelu LOUDNESS, ne?)

Když jsme se konečně dostali do Japonska, na letišti jsme se sešli s Masashim, což byl dosti příjemnej chlápek, kterej se o nás retardovaný děcka měl starat po celou dobu japonskýho turné. Naházeli jsme všechno do dodávky a vyrazili na cestu do Tokio city, kde strávíme pár dní relaxací, popíjením a nakupováním desek. Na cestě do města jsme se zastavili na jídlo ve stánku u silnice, zkusil jsem – a nabídnul Rizzovi – pytlík nějakejch lučních kobylek, asi byly smažený nebo tak něco – odmítnul… V Japonsku jsou fakt kurva hodně divný věci, co se tváří jako jídlo… ale v pohodě.

Přeskočím pár dní, kdy jsme nic nedělali… Setkali jsme se s Naotem, promotérem z King Goblin, šli jsme na drink a tak, nakupovali desky, ale jinak jsme se jen tak poflakovali kolem.


Japonsko! Hřbitovní chrám

BLOOD DUSTER s Naotem
Tour "bus"

23.7. – KAWASAKI – Bottoms Up -
KING GOBLIN presents: It should be fine, isn't it? vol.4
+ BUTCHER ABC + NOISE A GO GO! (from GORE BEYOND NECROPSY) + SURGE LINE + KING GOBLIN
Kolem 50-100 lidí.

 

Naše první japonská šou se jmenuje „to bude v pohodě, nebo snad ne?“ (a to je kurva dobrý jméno) se skvělýma kapelama jako Noise-A-Go-Go! (GBN) a Butcher ABC, Surge Line a taky King Goblin, což je doom rocková kapela promotéra Naota (mrkněte se po nich).

Rozhodl jsem se po koncertě jít si oddáchnout do hotelu, což je přes ulici, protože mám s sebou svou přítelkyni a tak se straním zbytku kapely.

Kolem čtyř odpoledne, akorát když jsme usnuli, se postel začala třást, zpočátku jen trochu, ale vzápětí už jsme vypadli z postele doprostřed pokoje, když začalo skutečný zemětřesení.


Tony dostal šlehu od zemětřesení...


BD v Kawasaki

Moje přítelkyně Emma běžela ke dveřím, zatímco já stál uprostřed pokoje a opakoval „ty vole, zemětřesení…“. V těchhle situacích jsem úplně neschopnej.

Emma kapku zpanikařila a pokusila se doběhnout k výtahu, ten se naštěstí zavřel dřív, než v něm mohla uváznout. Vypadli jsme nouzovým východem, sešli osm pater a venku se přidali k ostatním, kteří už stáli před klubem a divili se co se kurva děje. Pozdějc jsme zjistili, že to bylo nejhorší zemětřesení za posledních 10 let.

Pokud jste zemětřesení nikdy nezažili, je nemožný popsat ten hnusnej pocit, co se vás zmocní, když se země pohne. Fakt divný…Otřesy byly tak silný, že v klubu v šatně pro kapely jedna zeď praskla po celý délce. Taky to zrušilo trasu metra JR (hlavní tokijská trasa), a jelikož v Japonsku každej využívá metro k dopravě, lidi se nemohli dostat na náš koncert. No, ale na to jsou BLOOD DUSTER zvyklí…

Samotnej koncert byl fajn, viděl jsem z každý kapely kus setu, a později jsme s klukama z Butcher ABC šli na chvíli na drink. Po vydání CD změnili sestavu, takže teď hrajou ve třech, a hraje s nimi americkej chasník na basu. Dal si s námi tu noc drink, a jsou to všecko pohodový lidi. Dobrá šou a dobrej úvod do japonskýho turné.

 
24.7 SHIBUYA - Eggman -
WD SOUNDS presents:
+ 324 + SMASH YOUR FACE + DISCONFORMITY + ANGEL O.D.

200-300 lidí..
  
 

Naše druhý vystoupení bylo v Shibuyi v klubu Eggman, a byla to hodně vydařená šou.

Setkali jsme se se šéfem našeho japonskýho labelu, Mr. Jumbem, kterej zařídil rozhovor pro jeden časopis a pomohl zorganizovat náš set.

Samotná šou byla totálně šílená, šel jsem do naha, nachcal do skleničky a kompletně tím ohodil Collinse, vymklo se to kontrole, všem hráblo a vzduchem lítalo spousta lidskejch těl.


Show v Eggmanu

Shane, Foozy a Beltsy
Na tomhle koncertě jsme taky potkali Shana Emburyho z Napalm Death, kterej byl v Tokiu na návštěvě svý přítelkyně a chtěl se dostat na guest list.

No jasně! Koneckonců jsem se třináct let snažil vykrást tvůj basovej zvuk, tak by to myslím šlo. Fajn chlápek.
DUSTER v Eggmanu
DUSTER v Eggmanu
DUSTER v Eggmanu
     
DUSTER v Eggmanu
DUSTER v Eggmanu
DUSTER v Eggmanu

25.7 ASHIKAGA - BBC Club
GESEWA presents:
+ ZONE DEFECTION + GATE + ENEMA + KING GOBLIN + GESEWA

nemám šajn kolik lidí..

 

m-lo:
Na tuhle noc předpovídali tajfun, ale nakonec přijde až další den. Viděli jsme kapelu Enema s nejlepším japonským kytaristou jménem Kuro (a to je mu 20 let). Tady je to malý město s obrovským supermarketem, kterej je plnej piva, piva, piva a vepřovejch koulí. Taky jsem objevil chleba plněnej pudinkem. Hezký.
Show byla moc fajn, dost jsme se zlili a přivedli publikum k šílenství. Starý dobrý šílený japonský publikum!
Pak jsme si sedli ven, vyhýbali se dešti, a majitel klubu vyprávěl historky, tak jsme se smáli spolu s ním, i když mu nebylo moc rozumět, ale bylo by nezdvořilý se nesmát, i když jsme prakticky netušili, co povídá.


Show v BBC

Show v BBC

Pokračovalo to na ulici a pak na afterparty v jedný restauraci. Myslím že to byla první oficiální afterparty mimo klub během turné a starali se o nás fajn, nicméně já si objednal hromadu něčeho, co sestávalo hlavně ze syrový ryby a piva.

Vsadili jsme se s Robem o deset tisíc jenů, že si nestrčí rybí kostru v kondomu do prdele. Naštěstí nikdo neměl deset tisíc jenů, jinak by to fakt udělal…

Jo a spí se na podlaze v klubu, pokud nemáte velkou postel, nebo sadu stoliček.

Show v BBC
Show v BBC
Show v BBC
     

26.7 NAGANO - J
GODS OF GRIND presents:
+ GODS OF GRIND + ZAGIO EVHA DILEGJ + VICTIM OF VICIOUS + SELFISH WIFE
zase si nemapatuju kolik.

 

Noc dešťovýho tajfunu a obrovská nádražní hala umístěná podivně mezi nějaký strmý kopce a hory.

Použili to tady před několika lety pro zimní olympijský hry a je to fakt hezký místo s čistejma McDonaldama, kde jsou i čistý záchody, ne jako ty squaterský v klubu.

Kousek odtud byl i dobrej obchod s deskama, a museli jsme vypadat příšerně, když jsme ho hledali s růžovejma deštníkama.


Show v J

Show v J

Koncert byl taky dobrej, byl to malej ale dobře nazvučenej klub, hrála tam s náma šílená dvoučlenná kapela s automatickým bubeníkem, jméno si nepamatuju, ale fakt se mi ti šílený Japonci hodně líbili.

Naše šou byla taky fajn, i když jsme potřebovali víc piva. Seven Eleven byl asi dvacet metrů daleko, takže nás zásobil nutriční hodnotou pro naší rockovou šou, pro afterparty… kurva, nic si nepamatuju.

 

27.7 SHIZUOKA - Sunash
LIQUID VISION & amp; EXOFORCE present:
+ LIQUID VISION + EXOFORCE + GLORY FACTORY + DEVOID
asi 100

 

Skvělý místo, i když mě bylo kapku blbě. Objevila se tu Tonyho přítelkyně a taky Kuro z Enema. Dobrý kapely, Liquid Vision i další.

Venku uklízela nějaká mladá Japonka v kimonu a dřevěnejch sandálech… Hráli jsme dost zběsile a já odehrál celej song při surfování po publiku.

Pak následovala nejlepší after party za celý turné. Zlili jsme se jak prasata, a objednávali si ty nejhůř vyhlížející drinky, ve kterejch bylo ovoce, a mlíko a taky drink zvanej kravský chcanky.


Připraveni zabíjet...

Beltsy!!!

Po spoustě drinků, lososovejch rolkách (PC je měl všechny před sebou na stole a byly moc fajn, než jsem zjistil co v nich je) a jedný strašlivě slizký chobotnici jsme se začali fotit. Skončil jsem s fungl novou výstrojí, nějakejma šílenejma brejlema a sponkama ve vlasech.

Mám pocit, že majitel klubu mě vyblejsknul, když jsem ležel na podlaze jen v trenkách a dal mi do vlasů ty sponky. PC byl z „kravskejch chcanek“ a dalších mléčnejch drinků tak ztřískanej, že Rizza, kterej ho pořád otravoval, bodnul jídelní hůlkou namočenou ve woosabi.

Yeah!
Kdo je kdo?
     

29.7 OSAKA - Pipe 69
PIPE 69 presents :
+ NATION STATE + STUBBORN + FATHER + JERKS + BLOOD SHED
asi 100?

 

m-lo:
Drsná jízda přes hory a obrovský mosty, který se klenuly na míle a míle daleko. Samotný město vypadá jako něco z filmu Blade Runner, vážně paráda. Většinu večera jsme věnovali tomu, sehnat k jídlu něco jinýho než chobotnice (který jsou moc dobrý, ale můžete je jíst jen odsaď pocaď) a nakonec jsme jedli steaky a samozřejmě chlastali. Hotel byl obrovská robotizovaná fabrika, která vás v deset ráno vykopne a nepustí vás zpátky do tří odpoledne, ale Osaka byla skvělá, takže nám to nevadilo, spousta fajn lidí, spousta obchodů, a ano, spousta spousta chlastu. Myslím že to byl můj nejožralejší okamžik turné (což se mi povedlo utajit), ale vzpomínky na koncert jsou díky tomu rozmazaný. Naštěstí mám každodenní trénink z hraní v ožralství, takže po týhle stránce to bylo OK.


Klub v Osace

Backstage

Zběsilá šou, totálně šílený publikum. Zase jsem část setu odehrál nad hlavama publika… mám pocit, že dva hoši ode mě dostali slušně nakopáno do hlavy – moc ožralí a moc blízko pódia… omlouvám se, chlapi.
Po koncertě – na to se zeptejte někoho kdo byl míň ožralej. Rozdali jsme tuny autogramů a Fuller vypláznul deset tisíc jenů, protože jsme dostali hlad, a Rizzo sežral veškerý jídlo.

jason p.c:
jo, tak nějak si to taky vybavuju. Ještě si vzpomínám na chlápka co dělal ten koncert – to byl kurevsky skvělej maník, ukázal nám všechny obchody s deskama a vůbec se o nás skvěle staral. Nestihl jsem ti říct díky, takže DÍKY, stal ses legendou!

 

30.7 FUKUI - Butter
SUPER NEGATIVE KING presents:
+ SUPER NEGATIVE KING + HELL SPEED BUTCHER + PILED HEGHER DEEPER + BREATH
opět kolem 100

 

M-lo:
Dlouhá cesta, dobrej hotel, dobrá klimatizace (v Japonsku je kurva horko). Bylo mi blbě a málem jsem spad z pódie, ode mě se moc nedozvíte, celej jsem se třás a měl jsem pocit, že na pódiu zdechnu. Pak mi někdo říkal, že v klubu bylo tak málo vzduchu, že lidi museli chodit ven, aby jim fungovaly zapalovače, tak horký a vydejchaný to tam bylo, takže není divu, že jsem se cejtil jednou nohou v hrobě.

jason p.c:
Koncert byl dobrej a žhavej a jednu chvíli koukám na Matta a kurva co? Měl v očích prázdnej pohled a zapomněl hrát. Je to vcelku sranda, vidět někoho jak zapomene základní postup při hraní, ale aspoň že nezapomněl dejchat.


Belt

Bloody BLOOD DUSTER

Afterparty musela bejt dobrá, protože si na ní nějak nepamatuju… Žral jsem s klukama s Negative Super King ty syrový játra? Netuším…

Vím jenom že jsem zapadnul do pokoje v hotelu a řekl Rizzovi ať jde spát vedle, protože jeho chrápání bylo nad mý síly. Abych to zdůraznil, chvilku jsem mu hulákal do ucha, aby věděl, jaký to je spát vedle něj. Urazil se, protože nevěřil, že je tak strašnej, a šel spát do dodávky, aby nám všem ukázal.

Vedle byl sice dobrej volnej pokoj, ale tam nešel, protože trucoval. Celej další den chtěl, abychom ho litovali, že se tak špatně vyspal…

 

Maniaci
Maniaci
A ještě jedna fotka...
     

31.7 NAGOYA - Huck Finn
GANG UP ON AGAINST presents:
+ GANG UP ON AGAINST + PEACEMAKER (RICH HAWK / ex. BRUTAL TRUTH) + UNHOLY
GRAVE + CAUSE + SLIGHT SLAPPERS

tak 100-150

 

M-lo:
Tohle byla poslední šou celýho turné. Dost brzo jsme se slušně ožrali a zůstali jsme v baráku nad klubem. Supermarket přes ulici byl skvělej, a hamburgerový oddělení ještě lepší, takže jsme se zásobili hromadou žrádla a piva a šli zpátky do klubu.

Jason p.c:
Hráli jsme s našim starým kámošem Richem z Brutal Truth, kterej tu představil svůj projekt jménem Peacemaker.

Byl to hluk, kterej dělal na svým laptopu, nějaký improvizovaný bicí, recitace poezie, kterou šeptal lidem do uší… holt umění.


Nagoya venue

Je to fajn chlap, bylo dobrý ho sledovat a obzvláště na společný show s Blood Duster. Jinak dneska samý dobrý kapely, viděl jsem Unholy Grave, který jsem v Austrálii propásnul a potkal pár Norisovejch kámošů. Mimo ty z nás, co nekouří, se s nima všichni totálně zhulili.


M-lo:

Odehráli jsme dobrej koncert, a rozjeli ostrej večírek.

Pamatuju si akorát jak jsem na bambusový podlaze v pokoji předváděl helikoptéru (australskej typ, ne americkej) a zadřel si obrovskou bambusovou třísku. To samý se povedlo Robovi, když se pokoušel o break dance.

Odehráli jsme krutou poslední šou pro zběsilý publikum. (díky, Tomo!!) Z opileckýho opojení si vybavuju, jak jsem objímal nejhezčího kluka, co jsem kdy viděl, a mám z toho pocit viny… Rich s námi zpíval náš cover song od Anal Cunt ve svejch růžovejch trenýrkách (znova říkám – skvělej chlap). Rozbila se mi kytara, takže poslední song byl bez ní.

Dole v klubu pak byla i after party, byl tam skvělej folkovej kytarista, co si říkal Dj dija Fingerer, a ten udržoval atmosféru výbornejma japonkejma lidovejma písněma, zatímco my objevovali nový způsoby, jak jeden po druhých lejt pivo.

Strávili jsme noc zpěvem japonských lidových písní, který jsme se učli hodně nahlas. Tentokrát žádný syrový maso, ale spousta legrace.
Masashi v hotelu spal na podlaze v koupelně a já mu ukrad ručník.

Jízda na letišti bylo šest hodin pekla a já strávil šest hodin v přesvědčení, že umřu. Paráda.

 

Jason p.c:
Masashi nás pekelnou rychlostí odvezl na letiště (poslední zastávka byla v obchodě s deskama kvůli utracení posledních jenů), naposledy jsme vyložili dodávku a řekli si poslední sbohem.

Velký díky patří Masashimu a Naotovi za organizaci turné. Díky taky všem, který nám jakkoliv pomáhali, dík, všichni jste kurva skvělý lidi!

a nakonec…

Kurevsky nenávidím Qantas! Nejhorší aerolinky na celým světě!

A tady je sedm důvodů proč tomu tak je:

1. Letadlo má čtyři hodiny zpoždění
2. Na zadní straně sedadel nejsou televizní obrazovky
3. Let se protáhne o hodinu, když se rozhodnou změnit trasu
4. Světla se vypínají a zapínají (problémy s elektřinou?)
5. Do letadla pustili Rizza
6. Obrali nás o 6000 dolarů (!) za zavadla
7. Ve všech jídlech byly vajíčka (nesnáším je!)

Jediná dobrá věc byl personál, byli to příjemný lidi. Rizzovi přestali dávat chlast a místo toho mu dávali placebo drinky, protože si mysleli, že je alkoholik. Dost jsme se tomu nasmáli.

To je všechno v cestovním deníku, teď letíme zpátky do Austrálie.
Když budete moct, přijďte na náš koncert, dáme si spolu něco k pití!

Díky všem kdo organizovali koncerty a pomáhali při turné! Doufáme že vás zase uvidíme.

jason pc.

 
19.7. - do Japonska!!!

 

Mrkněte i na anglickou verzi reportu, ta je od Jasona, klikni tady

Dojíždíme v klidu na letiště a tady začíná řádně šílené balení...kluci toho mají mnohem víc než když přiletěli, vždyť každý si tady koupil snad 50 desek!!! Tohle je šílené...jedna celá obrovská krabice je jen na trička, DVDčka, otvíráky na pivo a další věci...no snad s tím projdou bez nějakého dalšího placení...a pak už samozřejmě nastává loučení, velké objímačky a děkovačky, já jsem rád, že jsem mohl vidět australskou fůrii v akci, kluci jsou šťastní, že mohli cestovat po Evropě a něco tady vidět...bylo to skutečně skvělé turné a tak jsem všichni spokojení!!! A myslím, že se nevidíme naposledy, už teď střádám plány jak se dostat do Austrálie...ještě pár srandiček a já padám k autu a vrátit vozík a konečně domů, dát dětem dárky a konečně se vyspat ve své posteli...


V odletové hale...utíráme slzy a loučíme se...

Čurby a DUSTER v Praze
A hurá do země vycházejícího Slunce ... A hlavně gejši (... Tone)

 

18.7. - EINDHOVEN a cesta zpět do Čech  

Ráno máme ještě trošku času a tak zevlujeme ve Felixově rodném městečku a řeknu vám je to moc pěkné město, dva přístavy, do města a ven se člověk dostane jen branou, všude kolem i uvnitř řádí plachetnice, no paráda...kupujeme nějaké dárky a protože je kolem poledního tak rušíme návštěvu Amsterdamu a jedeme do Eidhovenu...přeci jenom tohle město je na cestě do Čech a B.D. už zítra ráno letí do Japonska a tak není možné tenhle spoj zmeškat...Eidhoven je třetí největší město Holandska a centrum je naprosto standartní, spousta obchodů a podobných radostí, všichni kupujeme co kdo potřebuje (Tony třeba všechny prachy dal za porno DVDčka, v Austrálii prý vyjdou strašně draho...) já jdu k Philips stadiónu místního gigantu PSV a obdivuju se další pěkné stavbě a samozřejmě navštevuju i fan shop a tady teda utrácím, synátor teď


Felixovo město - Zierikzee

Eindhoven
ohromě jede ve fotbalových dresech takže je jasné, že mu prostě nějaký musím přivézt a tak beru komplet červenobílou sadu PSV a teda radost měl obrovskou, aby to nebylo líto dcerce tak té tady kupuju zase sadu na jídlo s maskotem klubu, lišákem Phoxym...a teda tyhle dárky měli vělký úspěch! Kolem pětky se stahujeme k autu a valíme domů...a je to šichta..na chvíli zdřímnu vzadu a co nevidím, jedeme úplně někam jinam...pánové, díky ale takhle teda ne...takhle se do té vaší buše těžko dostanete he,he,he...dohlížím na cestu a jedeme na východ, bouřky, a fakt husté počasí, je to jako kdyby jsme jeli do Mordoru, těsně vedle nás třískne blesk a to už je na infarkt...ufff...
Vegan for life - jasné heslo pro život
Philips stadión v Eindhovenu
A opět Philips stadión a Čurby
     
   
Znak PSV Eindhoven
   

 

17.7. - ROTTERDAM - Baroeg + BILE + ROMPEPROP + BLOOD I BLEEED + KUTSCHURFT + RECTAL SMEGMA - 250 lidí  

Ufff...fakt únavička, jinak se to nedá popsat...nakonec se šlušně rozjíždím a do Rotterdamu dojíždíme po 3 hodinkách a přesně na čas jsme v klubu, tady je ovšem každý v klidu, takže se dělíme půlka jede do města a ja s Rizzem zůstáváme v klubu, jdeme na dlabanec do blízké čínské restaurace a pak na nějkakou tu hoďku padáme na parádní sofa a spíme...je třeba nabrat síly, přeci jenom tohle je poslední gig a určitě to bude síla!!! O Baroegu nemá moc cenu spekulovat, je to jeden z nejlepších klubů v Holandsku a tuhle pozici má už celou řadu let...nakonec přesně na čas kolem třetí se otevírají brány a začínají sem proudit první davy a to myslím vážně nakonec se sešlo neuvěřitelných 250 lidí což je na nědeli super číslo a dokonce nám bylo řečeno, že tohle byla největší návšteva na grind koncert tady v tom klubu vůbec a je jasné, že všichni jsme byli spokojnení...CDček a triček se prodalo nejvíc na celém turné,


První řady u KUTSCHURFT

BILE
holanďani doslova pořádali hony na levné disky z Obscene distribuce!!! A určitě tomu i pomohla další věc, tohle byla poslední šance vidět BLOOD DUSTER v Evropě, před tím než odletí do Japonska a díky prvním dvoum koncertům tady v Holandsku tady teď mají skutečně slušnou základnu fanoušků...a samozřejmě, že přijeli všichni kdo dělali tyhle koncerty, Luc z FUBAR, šilený Ronny a další...tenhle fest má název GRIND OVER ROTTERDAM 6 a od začátku to šlape, hned první kapela RECTAL SMEGMA jede velice slušný, valivý gore grind, pro všechny fanoušky do GUT a CBT jasný tip! První šílenství ovšem přichází až s druhou kapelou..s KUTSCHURFT...takové davové šílenství jsem dlouho neviděl...tohle je kapela udělaná pro srandu a taky tu srandu notně vytváří...pánové mají masky, zpívají holandsky a jde o samé úchylně-srandovní popěvky, od prvního tónu je plný sál, v první řadě normálně regulérně náctileté fanynky a jede se naplno..suprová show se vším všudy!!! Tohle tady lidi tedy žerou, ještě před koncertem prodali tyhle týpci všechny trička a teď vím proč...fakt husté!!! Takový všestylový mix thrash/death/grind. Dál pokračuje všeobecná spokojenost, australšťí kámíci si užívají poslední koncert naplno, furt někde pokecávají, popíjejí, s někým se objímají, kdo ví kdy je tady uvidíme znovu, že? Další kapela je složena ze členů MY MINDS MINE a říkají si BLOOD I BLEED a je to válec, totální grind/power violence, fakt rychlovka jak
prase!!! Jenom ve třech ale i tak stačí nadělat slušný rámus...dál tu máme staré známé ROMPEPROP a to je klasa gore grind a lidi to vědí i v jejich domovině!!! Všechny songy kvitují s velkým nadšením a ROMPE odehráli opět skvělý set!!! Je už večer a poslední předkapela má jméno BILE..totální , hrubý gore grind ve stylu starých MORTICIAN...sakra, kluci jsou dneska celý krvavý až jsem se jich v backstagi lek...fuj...od hlavy k patě prostě samá krev!!! A ještě k tomu je to nějaký sajrajt co se nedá smít...no humus...mám to ještě dva dny na sobě he,he,he...BILE mají super zvuk (jako ostatně všechny kapely!) a drtí vše pod sebou, fakt zlé až morbidní vystoupení...na BLOOD DUSTER musím do první řady, těším se moc i mě to mrzí...je to přeci jenom poslední akce a kluci mi za těch pár týdnů kdy jsem se tady o ně staral určitě přirostli k srdci...bál jsem se, že půjde o rockové hvězdy, ale to je jen taková hra, všechny tyhle pózy a kraviny kolem jsou jen pozlátko, jsou to super šílenci a jsme moc rád, že jsem viděl všechny jejich koncerty co tady v Evropě hráli!!! Dneska je to speciální show takže i B.D. jsou celý v krvi a od prvního tónu je to jedna velká oslava a radost...neuvěřitelný kotel startuje i v Baroegu a hlavně Ronny dělá co může..skáče z pódia a to není zdaleka vše, po prvních pár tónech odnášejí Tonyho na ramenou do půlky sálu a stejně tak za pár songu činí s Mattem...šílený!!! Takhle divoké fanoušky Baroeg ještě neviděl...je tu
Jason a to velmi blízko

Jasonův šulin a M-Lo
teplo jak v pekle a také to nějakou scénu z pekla připomíná...skvělá atmosféra, naprosto dokonalá show BLOOD DUSTER, co dodat? Všechny nás to baví a je jen smutné, že i vše dobré musí jednou skončit...na tomhle koncertě mi z pódia do nekonečna děkují a já jsem rád, že se jim tohle tour tak líbilo...dokonce si mě i na jejich hit "Drink, Fight, Fuck" vyžádají na pódium a tak jim tam refrén alespoň trošku kazím he,he,he...čertužel je to tak, nikdy ze mě rocková hvězda nebude...je to sranda i pro mě, všichni se u tohohle songu fakt natlemíme...zpět do kotle se vracím celý krvavý, včetně kraťasů a trička, objímáního bylo skutečně víc než dost...Show vrcholí, samo, že B.D. drtí i poslední dva covery, jasně, že se Jason musel svléknout a ukázat svou hru šulinem na basu (druhý den si stěžuje, že to přehnal a říká, že to trsátko má přeci jenom něco do sebe he,he,he...) a teda ovace nemají konce...po gigu jede další párty a velká rozlučka se všemi kdo nám tenhle čas v Holandsku tak zpříjemnili...díky všem! Tohle byla naprosto dokonalá tečka za celým turné!!! Loučíme se i s Leonem, který tady léta dělá promotéra a je dnes více než spokojen a padáme na byt k Felixovi což je asi 5O km od Rotterdamu a je to moc pěkný kus země...Spíme v luxusním sídle Felixovi rodiny a je to fakt super bejvák se vším co je třeba...ještě pokecáme a postupně odpadáme do postelí...sakra tohle byl dlouhý den, ale užili jsme si ho všichni skutečně na max...ještě bych zapomněl, že cestou sem si Jason vyžádal spomalení vozu a vrhnul moc pěknou šavli...skutečně stylové zakončení dne....
RECTAL SMEGMA
KUTSCHURFT
BLOOD I BLEED
     
Šílený Ronny, samozřejmě ten v mascey
BILE
A jedém... Matt Rizzo
Jason PC - sakra co to mám v tom zadku?
Belt Thrower
Tone Bone
Tony nošen na rukou
Fanoušci
Fanoušci
M.lo jde nahoru
Jason PC
Celý band
Bicí před přídavkem

 

16.7. - WERMELSKIRCHEN - AJZ Bahndamm + WORLD DOWNFALL + DEPRESSION + STRANGLED - 150 lidí  

Ráno se sprchujeme, holíme a vůbec se po nějakém tom čase více kultivujeme a tak ke klubu kde parkujeme i dodávku docházíme poslední a tak to i od zbytku pěkně schytáváme..kluci na mě řvou kde jsem, že není čas...no prostě jak je furt popoháním tak teď ze mě mají jen srandu...Tony nás ještě baví historkou kdy z klubu, který je asi 100 metrů mohl dojít jen k autu, víc nebyl schopen a tak spal v autě...ale to už vyjíždíme na dálnici směrem jih Německa a těšíme se do Wermelskirchenu...to je můj nejoblíbenější klub v Německu, byl jsme tam už mockrát a vždycky to byla skvělá akce, Thorsten a ostatní co v klubu dělají jsou skutečný maniaci a starají se o kapely ukázkově, spí se přímo v klubu a právě z tohoto místa přijel tento rok dokonce celý autobus na OEF! Tahle cesta je trošku delší ale ženu to jak se dá a tak až na závěr kdy je zavřená dálnbice a musíme


STRANGLED

STRANGLED
hledat jinou cestu je vše ok...dojíždíme na čas a tady už nás vítají jak jinak než jídlem a pitím...milá je i Thorstenova hláška, že tady není žádný limit na vypité pivo, když dojde ta padesátka v lednici tak máme hned hlásit, že donese další...mě to je sice na nic, ale australani tohle více než vítají, ale to už jste asi po čtení tohohle reportu pochopili sami...vypitkové jsou to fakt neuveřitelní a to je to drží od začátku a ani dneska nemají dost...v patře máme backstage a postele (čertužel dnes je tu i metal disk s DJ Pungentem do 6 do rána a taky se v backstagi vybavují ostatní kapely takže spím cirka 40 minut), dole je jedna velká místnost s barem a prodejem triček atd. a druhá kde je samotný sál...začínají španělští STRANGLED a tedy tohle jméno slyším poprvé, ale je to velice slušný, technický death metal s trochou brutálních partů...druzí jsou lokální WORLD DOWNFALL a tedy jisté je, že si nedali tento název náhodou, skutečně mastí levicově orientovaný old school grindcore a tahle palba je hodně intenzivní a myslím, že mám jasno o jedné kapela pro OEF 2006...fakt dobrá, poctivá palba a divoká párty, tady mají spoustu fanoušků takže ty je nosí na rukou a kotel tedy začíná pěkně vřít! DEPRESSION je další stará a řádně old school kapela...vidím je poprvé a i když na deskách je to docela obyčejný grindcore na živo je to zajímavější a spokojeně si poklepávám palicí...dobré! Na pódium se doslova derou BLOOD DUSTER a v
následující třičtvrtě hodince ho skoro zničí...fakt, tohle je palba, dneska celou akci nahrávám takže nemám čas fotit a nemohu nabídnout žádné snímky, ale tohle bylo totálně skvělé...Tony se nechává nosit na rukou a prvních pět řad fans vře od prvního do posledního tónu...ke slovu se dostanou i skokani prostě naprosto geniální koncert, tak jak jsem předpokládal, tohle je mekka grindcoru v Německu a lidi se tady umí bavit!!! Opět padnou všechny přídavky a ovace nemají konce! "Drink Fight Fuck" řve do poslední figury celý sál!!! Bomba!!! Noc je ale ještě mladá a tak jede metal disco s kupou klasických skladeb...a tady mám možnost vidět australské mistry i tančit a jo je další nezapomenutelný zážitek...tyhle kluci se umějí bavit, co australan to prostě 100% pařmen!!! Škoda jen, že ráno musím jet tak 4 hoďky do Roterdamu a to hned hodně brzo ráno, protože akce v Holandsku je tradičně odpolední...shit...usínám kolem 7 ranní tak na pár minutek a už burcuju ostatní a teda dneska to mám fakt těžké...Rizzo a Tony jsou regulérní mrtvoly a ještě dneska se divím, že jsme je nakonec vzbudili...
WORLD DOWNFALL
WORLD DOWNFALL
U merchandise - Rob, Čurby a Rizzo
DEPRESSION
     
Tone a Čurby s porcí čerstvoučké zeleniny
Rob - dneska je toho nějak mooooc...

 

15.7. - HAMBURG - Fundbureau e.V. + YACOEPSAE + IRITATE ARCHITECT - 150 lidí  

Valíme do Hamburgu a je to jen vyjížďka...Hamburg je fajn město a navíc je pátek takže i tahle akce by mohla být ok...za 3 hoďky jsme na místě, trošku hledáme klub ale po chvíli máme co jsme chtěli...v klubu už na nás čeká Maui a za chvíli i Chris dva lidi co tuhle akci dnes dělají a starají se o nás ukázkově - chlazené pivo, džus co člověk chce, máme ještě kupu času takže Rizzo jen připravuje bicí a my ostatní jdeme do města...jedeme metrem, které dokonce jezdí přímo nad klubem a to je vám zajímavá věc, sedíte si takhle v klubu (mimochodem, tenhle klub je jeden z nejlepších na celém turné, velice přijemné prostředí) a najednou se začně chvět strop a přímo nad vámi přejede vlak, no paráda...to jsem tedy ještě neviděl...ale zpět do města, procházíme se trošku po městě ale velice záhy nás zažene děšť...ještě před začátkem stihneme užasný falafel, který


IRITATE ARCHITECT

Belt a Matt
dělají hned za rohem a jak řekl Maui, tenhle falafel rocks a měl tedy pravdu, větší lahůdku jsme na turné neměli!!! Ještě před akci do sebe sypeme těstoviny a už je tu večer, příprava merchandise a samotný začátek koncertu...lidí je dost a to je fajn, je to vůbec první metalově-extrémní akce v tomhle klubu takže to byl skutečně risk, ale vyplatilo se, nakonec přichází dobrých 150 lidí!!! IRITATE ARCHITECT je kapela Chrise a nastupují jako první...velice intenzivní death/grind, který člověk už málokde zaslechne...nějaké ty chytlavé pasáže a Chris na vokálu jako skutečný frontman...určitě dobrá věc! Na YACOEPSAE se samozřejmě těším převelice, na OEF jsem viděl jen pár songů a tak si tady dávám skoro celý set...neuvěřitelná prda, grind core šinkanzen...od začátku se snaží lidi doslova zašlapat do země...je to prostě fofrník a jen malokterý tanečník se chytá na tohle neuvěřitelný tempo! Super! S klukama ještě po gigu kecáme a jsem rád, že i OEF se jim líbil...dokonce říkali, že se jim tam hrálo líp než tady doma v Hamburgu...B.D. mají publikum parádně připravené a hned na první song se všichni chytají a rozjedou slušné pogo, snažím se vepředu kapánek fotit ale jsme rád, že udržím foťák...klasický pecky jako "Six, Six, Sixteen", "Drink Fight Fuck" tady neuvěřitelně zabírají a publikum prostě nemá dost...B.D. tedy přidávají jak ANAL CUNT tak i cover MOTORHEAD a to už je fakt konec! Další geniální koncert je za námi. Večer končí tradičně, dělíme se na polovinu co chce jít spát (Jason, Beltsy, M.Lo a já) a co chce jít pařit - no hádejte, jo furt ty samý he,he,he..Tony, Rizzo a Rob a my kráčíme tak dva kiláčky od klubu do bytečku, který s námi sdílí i tři kočky a to je tedy boj o náš pokoj jak má být...kočky se né a né dát, ale nakonec máme pokoj jen pro sebe...
IRRITATE ARCHITECT
YACOEPSAE
YACOEPSAE
     
Tone Bone
A můj kříž září...
Uaaáááááá!!!
Že by porada?
Rozjetý fans
 

 

14.7. – ROSTOCK – KGB + ENTRAILS MASSACRE + LOOKING FOR AN ANSWER + OBSCURITY MORTUARY– 150 lidí   

Na parkovišti čekáme na kytaristu E.M., který nás dovede a i doveze až do Rostocku, cestou kupujeme falešnou krev, protože údajně show bude perfektní, děti mají ve škole volno a tak jistě dorazí na večerní show…těšíme se co jiného...cesta do Rostocku uběhne teď a náš průvodce je super týpek, hned nás táhne do města a ukazuje nám vše podstatné…Rostock je parádní městečko u moře, vyklidněné, se spoustou turistů, prostě super dvouhodinová procházka...kolem sedmé se stahujeme zpátky ke klubu a tady už na nás čeká Danilo a i první fans…KGB je suprový kloubek, trošku větší, ale večer se skutečně zaplnil…nevěřím svým očím, určitě tady je suprových 150 lidí a z toho valná většina skutečně mladých nadšenců, skoro si připadám jak děděk…nuž roky letí, že? Nastupují OBSCURITY MORTUARY. A to je deathová formace basáka z E.M. , je to brutální a vůbec to není špatné…fajnový začátek a dobrý otvírák,


V přístavu

Celý australský big band
druzí jsou dnes LOOKING a je to šílená mašina, grind par exelance a zakončují svou smršť coverem legendárních TERRORIZER, pecka!!! E.M. drtí své vály naplno a netřeba se opakovat grind jízdička se vším všudy…pak už na pódium naklusají B.D. a jejich grind´n´roll…nevím co furt psát, každý večer je to poctivé show, se vším co k B.D. patří, někteří tomu říkají rockové pozérství, ale kluky znám za ten více než měsíc líp a vím, že si prostě ze všeho včetně sebe dělají až nehoráznou srandu…a tak to přeči má být…dneska vidím jen pár songů, protože merchandise je v další místnosti, ale vše je při starém ok, super zvuk, super grind…balíme, trošku řešíme jak rozbít zámek (samozřejmě, že jsem si zamknul klíče od auta ve vozíku), ale to je otázka chvilky…jedeme spát na loď a to se nám tedy líbí, já dostávám svoji kajutu a mám každého na háku…ufff…jak je nádherné spát zase na posteli, ale to už totálně unaven padám do měkkého a nehne se mnou ráno ani snídaně, která se podává do půl desáté…
M-Lo v přístavu
OBSCURITY MORTUARY
ENTRAILS MASSACRE
     
Danilo
Tone Bone
Ufff...
 
A stímhle vás M.lo bavil celý měsíc
V Rostocku u hotelu na lodi
 

 

13.7. BERLIN – Cassiopeia + ENTRAILS MASSACRE + LOOKING FOR AN ANSWER + BONESTORM + DIAARHOEA – 100 lidí    

Máme trošku sekeru na výjezdu ale snad to stihneme…jedeme směrem na Cínovec a tam vyprávím o vyhlášené E55 a když se na ni dostáváme tak mají B.D. námět na song na další desku…tahle silnice jim skutečně přirostla k srdci he,he,he…a řek bych, že až moc, směrem na přechod v Cínovci nepochopitelně vaříme a tak se musíme uchýlit na parkoviště u dřevěné budky kde probíhají všeobecné orgie…hned se k nám nahrnou slyčné slečny a chtějí vědět jak chceme obšťastnit…musíme je zklamat, protože skutečně tahle zastávka není plánovaná a snažíme se jen dát do kupy auto…to se nedaří a tak je třeba zavolat pomoc…nakonec přijede maník závadu hned odhalí (jde o nějaké pojistky v chladícím oběhu) a tak čekáme až pojistky přiveze, mezitím sledujem frkot a i jednoho samozřejmě německého zákazníka…jasně, že parkování na tomto místě se místním ochodníkům nelíbí a tak furt posloucháme kecy


ENTRAIL MASSACRE

LOOKING FOR AN ANSWER
kdy už vypadnem, že přicházejí o zisk a další bla, bla, bla…dokonce jedna čistě chemická blondýna zkouší kluky jestli nechtějí potěšit a když vidí v autě Extázi tak si ji s opovržením prohlíží a furt dělá pche, pche…takže očividně se jí to moc nelíbí…nakonec nás mechanik osvobozuje, dává VW dokupy a my se dáváme na stíhačku do Berlína…nestíháme i když valím jak to jen jde, na místo dorážíme kolem 9 večer, hned stavíme bicí a nic se neděje…prostě klid..první kapela spouští až někdy kolem půl jedenácté, jsou to DIAARHOEA a tedy ty ještě musejí řádně zkoušet, neslaný, nemastný death metal…druhou kapelu vnímám jen z auta, protože toho mám za celý den tolik, že prostě nevládnu…Jason mě budí na ENTRAILS MASSACRE a dobře udělal, tuhle kapelu mám fakt rád...strhující, nářezový, stop and go grind, úplně mě to odpálilo...jak jsem byl
unavený tak tohle bylo jak živá voda…super!!! Další kapelou dnešního večera jsou LOOKING FOR AN ANSWER a to je další přímočará a děsivě brutální grindcoreová řežba, další super set a máme tu B.D. Škoda, že začínají až kolem půl druhé, lidi však vytrvali a za to jim budiž poděkováno…dobrá show a scháníme nocleh a to je vám sranda, kořen u kterého spíme neví jak se dostat domů (asi 3km, fakt génius…) a furt mele, neustále klukům tlačí hlavně ať mu neznásilní mámu (druhý den říkali, že by to fakt ani nešlo he,he,he…) a nedá pokoj...nakonec jsem rád, že musím spát v autě, s tímhle individuem by to byla šílená noc a taky, že jo…udajně celou noc mlel píčoviny, pouštěl muziku totálně na max, všude po bytě měl bordel, neukázal klukům ani kde má záchod nebo kde se osprchovat…no vrcholný typ cockheada…nakonec ráno vběhla do pokoje matka, začala na kluky řvát německy a ty tedy radš vypadli…ufff…my s M.Lo jsme také neměli 2x veselou noc, přeci jenom spát na parkoviští uprostřed nejrušnější ulice Berlína není žádný med…
BLOOD DUSTER
Danilo vymete každou podlahu
ENTRAILS MASSACRE
LOOKING FOR AN ANSWER
     
Pózující M-Lo
Fans
Beltsy
 
Matt Rizzo
O5 & DUSTER
 

 

11.7.-12.7. Dny volna – Bukovka, Pardubice, Kostnice   

Konečně slastný spánek a žádné starosti…yeah! Pondělí hustě pohodujeme, až kolem dvanáctky jedu pro B.D. a hned jdeme do města, okoukneme Pardubice z výšky naší vežě, trošku se potulujeme po starém městě, okoukneme kostely a taky se samozřejmě stavíme na nějaké to pivo…žádný spěch takže každý z nás si může pořádně vydechnout…odpoledne razíme do Kostnice a tohle morbidní místo fakt dělá velký dojem na každého…samozřejmě i australani jsou nadšený, v Austrálii nic takového nemají…samozřejmě foťáky cvakají, kamera jede na plný obrátky…super výlet, užívá si to i Nat a to jsem moc rád…cestou zpět je ještě stavujeme na pizzu a vezu kluky na ubytování a další den probíhá velice podobně…žádná křeč, trošku garden party, hraní s dětma, veganská žranice, krásný slunečný počasíčko, co si přát


U nás doma s BLOOD DUSTER

Nat a BLOOD DUSTER v Kostnici
víc? Večer ještě zakončujeme dalším kolem návštěvy restauračky na hřišti a tam už se k B.D. všichni chovají jako ke starým známým…jedou šipky, všeobecná družba až dlouho po půlnoc…jsem zvědavý jak to chlapy zvládnou ráno…
Pardubice ze Zelené Brány
DUSTER na Zelené Bráně
Kostnice
     
Kostnice
Kostnice
Kostnice
Nat v Kostnici
Beltsy a Čurby s dětma
Zahradní party
S dětma u nás na zahradě
Calimero a Rizzo fuckují celý svět
Tony a Calimero + šestnácky
Rizzo, Beltsy a Čurby s darovanou blánou
Už mě nemlať...
Další užasný pózy...
A ještě jednou...pivo a ruuuuuuuuuuum...
A poslední zdařilá fotka...

 

10.7. – PARDUBICE – Ponorka + AFTERBIRTH + NEEDFUL THINGS + WARDEAD – 70 lidí
 

Jsem stahaný jak koťě a to ještě musím jet 2x do Trutnova, šíleně prší a není to nijak pohledná cesta…do Ponorky přijíždíme na poslední chvíli, už tu na nás čekají obě skotské kapely, obě mastí crusty punk takže uvidíme…sejde se nás tak kolem 70ti a dokonce jsou tu i lidi z Francie, Německa, prostě správný babylón…kolem devítky startujeme s WARDEAD kde na vokálu mocně chrčí Zina což je náš český zástupce v této kapele, vůbec WARDEAD jsou světovou kapelou, tuším, že jeden člen je skot, druhý polák, dále tu máme dva čechy a tuším, že další člen je nějaké další národnosti…W. mastí crust/punk ve středním tempu..ještě to chce přidat na zkouškách ale i tak to bylo slušné a dobrý odraz. Druzí nastupují pardubičtí NEEDFUL THINGS a to je teda jedním slovem hurikán, kurevsky našlapané, intenzivní, prostě geniální grindcore vystoupení…tahle kapela je prostě lepší a lepší a právě teď jim


NEEDFUL THINGS

DUSTER
vychází nová deska a vydali tuším i split picture EP s MESRINE z Kanady. Další kapela ze Skotska AFTERBIRTH, opět crust/punk as fuck ovšem tentokrát s většíma koulema, rychlejší pasáže, větší „masíčko“ prostě do pohody a do pěkné třepice kštice…další už jsou jen B.D. a ty tenhle večer zakončují exklusivně…naprosto mě šokují coverem DARK THRONE, tak to je síla he,he,he…zahrají všechny klasiky a i těch pár desétek lidí se suprově pobaví, skutečně dobrá show se vším všudy, prostě kytary nad hlavu a metal/rock´n´roll forever!!! Viděl jsem to už mockrát ale jsem furt pozitivně naladěn a každý další večer si Duster užívám…končíme, loučíme se, B.D. vyhazuju na hotelu a sám pádím domů k rodině…
NEEDFUL THINGS
AFTERBIRTH
AFTERBIRTH
     
Jason P.C. von Blutstaubtuchberg
   

 

7.7.-9.7. – TRUTNOV – Na Bojišti – OBSCENE EXTREME 2005
 

A je to tady, věc na kterou se těším i se ji obávám celý rok…OEF 2005…ráno je tradičně šíleně hektické a dostat vše co potřebujeme do Trutnova není taková sranda, ale nakonec se to daří a jsme na místě a tady už pořádný zástup hlavně zahraničních fanoušků…poslední přípravy a šílené běhání kolem pódia a podobných věcí a s dvouhodinovým zpožděním můžeme začít metalotékou dua KoNě…a to už je tady přes tisíc lidí a ty se tedy řádně baví…dokonce zaznamenávám i první skokany hned snad u druhé skladby setu, no to bude víkend…s jedenáctou přichází show studia Hell a tedy ty si připravili zase parádní představení, kterému dominuje žena a je na co se koukat…super a fans to vidí stejně a odměňují tuhle piercing show potleskem…následují další songy od vyhlášených i méně známých kapel a teda Bohoušovi a Petrovi se


Přípravy, stavba podia

Backstage : Mike, Rugge, Čurby a Jason
tenhle večer mimořádně vydařil a skutečně uvedli publikum do varu…celý večer je super počasí, předpovědi byli naprosto šílené až katastrofické a teď tu máme sluníčko…to ovšem netrvá věčně…ráno se spouští liják a z Bojiště se stává jedná velká louže a bahno máme všichni všude…co dělat…program musí pokračovat a tak jde vše podle plánu a hned třeba říct, že ani počasí nám nemůže zkazit náladu, kapely jedou na plný plyn a stejně tak fanoušci, každý by to zabalil ale ne tak die-hard fans na OEF…díky vám všem, že jste tohle peklo vydrželi a podporovali všechny kapely i v tom neuvěřitelném lijáku…atmosféra gradovala a samotné kapely si nemohli fanoušky vynachválit, pátek byl nakonec super večer v čele s geniálními DISFEAR, hodně uchýláckými BLOOD DUSTER a naprosto bombastickým vystoupením PUNGENT STENCH…moc
ostatních kapel jsem neměl možnost vidět, ale údajně se velice líbili i INGROWING, LENG T´CHE, DISKONTO, BOMBSTRIKE a řada dalších…noc v bahně a ráno v deset se jede dál…ušní průplach pokračuje a je to další nespočetný zástup extrémních kapel…počasí je o trošku lepší a atmosféra má stále své kouzlo, v sobotu jsem viděl jen pár kapel ale jak REGURGITARE tak i HAEMORRHAGE byli naprosto skvělý…mě ještě osobně překvapili FORGARDUR HELVITIS z Islandu, nakopli mě SAYYADINA ze Švédska, YACOPSAE odehráli hyper rychlý set a dostali mě i LOOKING FOR AN ANSWER…už teď se těším na shlédnutí všech video záznamů, to si teprve fesťák vychutnám…celkově myslím, že byl tenhle ročník co do organizace, zvuku, fanoušků, skokanů ten nejlepší…fakt jsem hodně spokojený a veřím, že příští rok můžeme jít ještě dál…třeba přidaná video projekce se setkala vyloženě s kladnými ohlasy, já doufám, že jste se všichni suprově bavili a děkuji za vaši podporu a přizeň i v tomhle šileném nečase, který však nemůžeme nijak ovlivnit…
V backstage s Tonym a dětma
Metalotéka
HELL show
HELL show
     
HELL show

I krev nám tekla...

Nat...Já jsem připraven si tenhle fesťák fakt užít!!!
Monika a komplet BLOOD DUSTER těsně před koncertem
PUNGENT STENCH a Čurby s dětma
Tůůůdle!!!
Kurňa hodíme tam toho paroháče?
A jedna fotka do rodinného alba
REGURGITATE a Čurby

 

6.7. – BUKOVKA – volný den
 

Volný den trávíme v Bukovce, je tu pár posledních věcí co zařídit na fest a konečně se mohu potěšit s dětma alespoň na chviličku…kluci spí kousek od nás v Bohdanči a tak odpoledne vyrážíme s Natem tímhle směrem, berem je do nejlepší hospy v tomhle městě a všichni si jídlo i pití jenom chválí…a tohle je fakt fajn den, relaxujeme, kecáme a nikam nespěcháme, B.D. se těší na OEF, všude na turné slyšeli jen samé superlativy o fesťáku a tak mají velká očekávání…pohodu nám ještě podtrhuje synek, který v restauraci předvede parádní striptýz a chce se přímo na místě vyčurat takže mám co dělat abych ho zpacifikoval…odpoledne vyrážíme do Bukovky a tady nechávám hochy svému osudu, beru je do restauračky místního fotbalového klubu a nechávám jim tady otevřený volný účet, sice u nás skoro nikdo nemluví anglicky ale když se za pár hodin vracím abych je odvezl do hotelu tak se nestačím divit, úžasná družba, komunikace ruce, nohy, hoši se naučili pít rum a probíhají tady velké objímačky…super, jen je nemůžu odtáhnout do auta…


Ještě jedno pivo prosíííííííííííííííííííím...


Mocná party u nás v pubu

 

 

5.7. – VÍDEŇ – Monastery + SCREAMIN´ DAEMON + MEIN FREUND – 80 lidí
 

Neuvěřitelné, celé turné parádní počasí a teď když se domů vracíme na OEF tak takovéhle peklo…zima a ani toho psa by člověk nevyhnal…co se dá dělat, dostat se do Vídně a najít klub není problém, dokonce jsme tu dříve než kluci z PUNGENT STENCH, kteří tuhle akci dělají…ládujem se falafelem, který se pomalu stává vyhlášenou pochoutkou turné a připravujeme akci, za chvíli už je tu Alex a Martin a přivádí i anglické „black“ sekerníky S.D. Večer zahajuje místní kapela M.F. (doufám, že jsem jejich název nezkomolil) a mastí až hysterický metal křížený se vším možným, vokalista je naprosto vyřízený, fajn show, trošku něco jiného než by člověk čekal…S.D. je klasika, každou další akci mě to více připomíná black metal, takže to vypadá, že na OEF zahraje první black kapela…fanoušci se pěkně rozehřívají a S.D. své popěvky


BLOOD DUSTER v Monastery

Tone Bone a pánové z PUNGENT STENCH
sypou s velkým přehledem…B.D. mají dnes slušně naváto a tak jsme zvědavý co předvedou…Jason dneska uvádí všechny songy a vyloženě si dělá srandu z uvádění S.D., kteří se v tomhle nechali až příliš inspirovat od MACABRE…a tak se dovídáme, že ten který song je o nejtemnějším démonu v dějinách a podobné srandičky…akce je to v pohodě, lidi reagují suprově a tak tu máme další povedenou akci…po akci spěcháme aby jsme vyrazili do Čech ale nahánějte 6 australanů, nic jednoduchého, tu jeden pálí travku, támhle vidím druhého vyslečeného do půl těla v poloprázdném klubu jak něco vysvětluje moc pěkné slečně, přicházím blíž a slyším jak mu ona vysvětluje, že by se měl na penisu vyholit, že vypadá jak santusák, on odpovídá, že je z buše a tam se to tak nosí…prostě šílený panoptikum…nakonec se nám tedy podaří vyrazit k domovu a tak se v noci přesunujeme k nám…co říct, cesta je pořádný opruz a hodně si vydechnu když ráno kolem sedmé dorazíme do Bukovky…
MEIN FREUND
Jason P.C.
Zuřiví BLOD DUSTER
     
 
M-Lo

 

 

 

4.7.2005 – MURSKA SOBOTA – MIKK + VULVATHRONE – 70 lidí
 

Dneska mám narozky a vše vypadá skvěle, dokud tedy nezavolám do Čech a tam se tedy hroutí celý svět…myslel jsem, že je vše v pohodě ale omyl…paní z naší výrobny Cdček mě s klidem říká,že se disky a DVDčka nestihnou a vše bude později, já koukám jak blázen a volám mangerovi, že to tak nejde a nakonec tedy přes skutečně nejhorší narozkový den co jsem kdy měl (i když zase na druhou stranu nepoblil jsme se a to je docela fajn…) dochází ke kompromisu, že DVDčka pro fest budou v pátek a festivalový CDčka v sobotu...no co se dá dělat…čertužel, někdy to prostě nejde jak by si člověk přál.-.Mursku Sobotu nacházíme lehce, stejně tak i klub a už tady na nás čekají dnešní pořadatelé…klubík je velký asi jako větší obývák, takže i když přijde pár lidí bude to fajn, stále tady vzpomínají na turné WACO JESUS/ISACAARUM (údajně nejlepší


yeah, I´m rich..M.lo

A jedna narozeninová fotka...
koncert co tu měli) takže to snad bude ok…lidí nakonec dorazí tolik, že řádná část jich postává před klubem a dovnitř se dostanou jen stěží…super, kolem desítky začínají místní death metalový hrdinové VULVATHRONE a je to klasický, brutální death metal a více než muzikou mě zaujali proslovy před songy, né, že bych jim zcela rozuměl ale míhá se to sexem a publikum se vždy dobře pobaví takže to jistě jsou samá závažná témata he,he,he..V. mastí tak hoďku a fakt bych řek, že to ještě chce zkoušet a pilovat…jsou to super lidi, před i po koncertě fajnově pokecáme, dokonce na závěr dávají i happy birthday to Curby, takže chlapy díky!!! B.D. nasazují laťku daleko výš a netřeba opakovat, palba, v malém klubu snad ještě větší…Tony do lidí nemilosrdně stříká pivo a ty mu to tedy oplácejí tak, že po koncertě je v klubu slušný bazén…ale to předbíhám, reakce jsou v pohodě, vepředu vidím celkem slušný moshpit, takže můžem říct další dobrý koncert…a hned přidám, že mě to fakt každý večer baví!!! Po koncertě (samo, že B.D. přidali i nějaké ty songy pro mě) pádíme na víkendový domek kousek od Murske u vinohradu, pohodově se vyspíme, ráno se parádně najíme a spouští se ukrutný slejvák a ten nás pronásleduje až do Vídně…
VULVATHRONE
DUSTER
In the name of satan!!!
     
 
Tony to prostě zná...

A další fajnová z oslavy

 

 

3.7.2005 – KOPER – MKC + ….80 lidí
 

Noc nám nekončí právě šťastně ale o tom radši pomlčím, já jsem šel poslušně spát a nic nevím…ráno vstávám, makám na mailu a kolem poledního odjíždíme do Slovinska a tam se těším moc...byl jsem v Koperu před 4 lety s EXHUMED, INGROWING a ISACAARUM a starali se tam o nás jako o krále…prostě super…cesta je dnes neskutečně snadná, pouze jedna dálnice, trošku čekání u Benátek a už je tu Trieste a to je tedy řádný oříšek…musí to být jednoduché dostat se odtud na druhou stranu do Koperu, ale jako před lety se ztracím i teď, no co naděláme nakonec najíždíme na dálnici, řádně platíme mýtné jak je tady zvykem a už si to štrádujeme do Koperu, klub nacházíme úplně v poho…uvítání je více než srdečné, jídlo úžasné, prostě tady se nic nezměnilo, spíše naopak, klub je po rekonstrukci a vypadá fakt k světu…vše jako nové, parádní kloubek,


Tony a nejmladší fanynka na turné

Chorvatská předkapela
mohu jen doporučit!!! Uvidíme jak to půjde večer…přes den se jen tak válíme a užíváme volna, nic jsme od tohoto koncertu nečekal ale nakonec mě překvapili jak počet lidí tak i atmosféra, Slovinsko se dost změnilo a dneska se tu metalu a extrémní muzice fandí víc…Večer přichází tak 80 lidí a řádně si to užívají, jsou to hlavně mladí a to je jen dobře, dokonce přichází i 3 letá holčička s rodiči a furt na nás ukazuje paroháče a různě se zubí. Začíná gig a HC kapela z nedalekého Chorvatska…a je to nářez, skutečně starý old school, hrubý, drsný HC který se líbí i mě, má to štávu, má to koule, má to všechno, ale lidi to vědí a hned na úvod rozjíždějí řádné pogo!!! Fakt super kapela a po určitém čase opět velké zpestření…B.D. nasazují k útoku hned záhy a lidi jsou fakt nažhavený a dávají australanům najevo, že jsou skutečně rádi, že přijeli i do Koperu…neskutečná palba, pogo hlava nehlava, nějaký místní krasavec se svléká dohana prostě řádně žhavá atmosféra…B.D. jednoduše válcují, včerejší koncert byl super a tohle je taky nářez…další maník se dere k mikrofonu a zpívá jeden song s Tonym, naprostá hystérie a fakt parádní koncík!!! Po koncertě dostáváme další porci jídla a každý už se baví jak chce…stolní fotbálek a družba…
Hodně divocí fanoušci ve Slovinsku
Že by polibek?
BLOOD DUSTER
     
S B.D. zpívá kde, kdo...

B.D. finiš

A jedeme dál, rozlučkové foto s Markem...
   
Fuck yeah!
   

 

2.7.2005 – GUSSAGO – Grind Your Mother festival 2 + PUNGENT STENCH + NATRON + INHUME + BIRDFLESH + BILE + INSANE ASSHOLES + CORPSEFUCKING ART atd. – 250 lidí
 

Vyrážíme z Francie, platíme další šílené poplatky za dálnice a už si to míříme do Itálie… a hned je nám líp, Italové vědí jak si užívat života, všude mají žrádelny a jídlo nám hned zlepší náladu…v pohodě nacházíme místo festu ale hned nás překvapuje malá účast, sestava je skvělá, ale italové toho nedbají, dneska je fakt nesnesitelné horko tak asi vysedávají doma nebo jsou u moře…na každý pád 250 lidí to je na takovýhle kapely fakt málo…v autě jsme se vařili a teď to není lepší, skutečné peklo…zdravíme se s s Giem a Giorgem co dneska tenhle fest dělají a zdravíme i všechny známé a že jich tu je, skoro všechny kapely hráli i na OEF takže se vzájemně poplácáváme…jdem připravit distro a to už to mastí INSANE ASSHOLES = stále nasraný, stále jak utržený ze řetězu…super, mám stánek vedle Giulio a vidím ho víc než rád, má se teď mnohem


BLOOD DUSTER a Čurby

mighty BIRDFLESH
líp, i jeho zdraví se zlepšilo takže vše vypadá lépe jak s CRIPPLE BASTARDS tak i s připravovaným DVD, v této chvíli máme komplet 3 kapitoly ze čtyř…nestíhám dalších pár kapel, pilně pracuju a vůbec musím přeci i pokecat, do varu uvařené lidi dostává až BIRDFLESH a to víte, to je super jízda…masky a celá show kolem to jen podtrhují, opět super grind show jako minulý rok na OEF…bravo!!! Další jdou na řadu INHUME a je to opět maso ale na velkém pódiu je to trošku monotónní, ve Weertu se mi líbili mnohem víc…B.D. si fest skutečně umějí vychutnat, prohlížejí snad všechny stánky s deskama a CDčkama, furt s někým kecají, prostě super den pro nás všechny…další jsou techničtí brutalisti NATRON a to je opět vysoká škola death metalu…trošku se setmí a koho nevidím na pódiu, samozřejmě B.D. a dnes to tedy má pořádné koule, jejich show je divoká hned od začátku, nářez zahraný na plný plyn, tohle má tedy grády, po několika komornějších akcích je tady zase super zábava a tedy italští fans reagují suprově, tohle je správný blázinec, pogo a všelijaké další šílené tance!!! V půlce setu si Jason stahuje gatě a to už to jede úplně na max, lidi jsou zcela ale úplně pomatení…super, náladu nám všem kazí jen Gio který leze na pódium a celou tuhle zábavu téměř zatrhne jen kvůli staženým kalhotám…neuveřitelné, údajně si to nepřejí lidé co jim tenhle areál pronajímají…teda koukám jak blázen a Jason taky, tohle se mu ještě nikde nestalo!!! B.D. ještě
jednou vyhazují elektriku v celém areálu a přivádějí fanoušky téměř k orgasmu…super vystoupení, Jason na poslední song ještě vytahuje péro a je tu konec…skvělé, fakt skvělé!!! Je to už řádná noc a na pódiu vylézají PUNGENT STENCH…El Cochino měl nedávno zlomenou ruku a tak ještě nevládne na kytaru a ujímá se pouze mikrofonu, na kytaru ho zastupuje hostující kytarák a tohle vystoupení je složené převážně ze starých skladeb což je super..P.S. hrají v Itálii vůbec poprvé a tak si připravili skutečně pestrý set všech hitů kapely…vystoupení je super, lidí už jen pár a reagují tak nějak vlažně, P.S. jsou skutečně ve formě ale lidi to je škoda slov…mrzí mě to a doufám, že příští týden bude v Trutnově vše jinak…po gigu balíme, B.D. ještě řádí vedle pódia a učí místní dívčiny pít pivo z Jasonova zadku…takový milý ass shot a je kolem toho skutečně dost zábavy, mladý holky nechtějí schodit kalhoty takže se vše odehrává jen přes Jasonovu zadnici a ten tedy dnes jede jak teenager…fakt valím bulvy a on ráno taky…pak ještě pár dalších nejapných hrátek a jedeme spát k pořadatelům…vyčerpávající den je u konce…
staří přátelé - Lorenzo, Čurby a Giulio
U merchandise stolu s BILE
Australské fúrie
Divocí fans
     
tak lidi jedééééééém...
Ajajaj, tady nechtějí vidět můj penis...
El Cochino na vokálu
PUNGENT STENCH, argh!!!
mighty BIRDFLESH
Gio, sorry, stiptýz nebude...
Tony - tady to dneska půjde...
Tak takhle se hraje šulinem na basu vole...jasný?

 

1.7.2005 – LUYENES + PARTNERS IN CRIME + SUPER TIMOR – 70 lidí
 

Cesta je to tedy hned od začátku šílená, hned na začátku se ztrácíme, najíždíme snad 60 km navíc a takhle nešťastně to pokračuje i dál…prostě cesta úplně na hovno, ztrácíme se i v Toulouse a to už není sranda, jedeme celý den na plno a stejně máme řádné zpoždění…nakonec tedy do LUYNES dojíždíme ale je snad 9 večer…ok, zdravíme Virgila co dnešní koncert dělá a jdeme na věc, vše super rychle na místo a začíná se s pouze mírným zpožděním, je pátek večer ale přijde mi, že Francouzi se moc neumí bavit…prostě žádná velká sláva to není, málo lidí, ty stojí zatleskají, dají si jedno pivo a poslušně domů…no, nevím…začínají PARTNERS IN CRIME a to je tedy řádné psycho…jedou havně instrumentálky, nedělají pauzy mezi skladbami a jedou totální WINTER styl…pomalé, drásavě zabijácké..druhá kapela, SUPER TIMOR


Opět v akci

Jason PC
zařadí místo jedničky druhý rychlostní stupeň ale jinak je to skoro to samé, temné, metalcorové, psychedelické…na dnešní koncert přišli i lidi ze Season Of Mist a tak mají s B.D. o čem pokecat, jejich nové DVD vyjde pravděpodobně také u S.O.M, šéf S.O.M. Michael je pohodář a tak je to docela pohodový večer, koncert nim moc, lidi jsou fakt studený čumáci a sotva zatleskají…pár jich chvilku i paří ale to je vše…B.D. trošku krátí set a je vymalováno…ještě chvíli pokecáme s Michaelem, handrkujem se o peníze za koncert a nakonec se dohodnem a vyrážíme k Virgilovi domů, je to tak 20 minutek a jde o skutečně přepychový sídlo s bazénkem a moc pěkně zařízené i vevnitř…prostě luxus, pár mailů, sprcha a šup do hajan, ráno mi kazí den Tonyho řádná šavle, které jsem si nevšimnul a už si v tom čvachtám…super začátek dalšího dne, díky Tony…
M-Lo čaruje
Matt Rizzo se přece vůbec nepotí
Divocí fans

 

30.6. 2005 – LA FERRIERE + ROTTING FAITH + GASTRICK – 50 lidí
 

Ráno vyrážíme na 600 km trasu do LA FERRIERE…každý tenhle klub chváli takže uvidíme, jede s námi i Romain aby viděl B.D. a to je fakt týpek, furt mě prudí abych zastavil, že potřebuje koupit whisky, chce se vychcat a nakonec když zastavujeme v supermarketu abychom se trošku najedli tak kupuje skateboard, stál 10 euro a to je prý dobrá cena takže není moc co řešit…fakt je naprosto šílenej a co předvádí večer je jedním slovem mánie…vyčerpávající cesta je za námi, klub nacházíme celkem v pohodě a to už nás vítají místní , Chris, Mat a další…klub v pohodě a kecáme o všem, o OEF a tak…večer se blíží, vše připravené ale ještě v půl desáté je klub zavřený a nikdo se moc nevzrušuje…prostě do pohody, nakonec přichází tak 40 figur a to samozřejmě krátí naše prachy a nevypadá to jako příjemný večer…startují ROTTING FAITH a mastí deathROTTING FAITH

GASTRIC BURST
metal, chvílemi brutální, chvílemi technický, nejzajímavější asi je, že jde o mladé týpky a hlavně na basu to tady mrská mladá slečna…dobré, ale ještě je třeba tvrdě zamakat ve zkušebně…lidi jsou tady naprosto v pohodě a nakonec je tenhle večer super, jak ohlasy na koncert tak i prodejem, prostě jsou to fanoušci se vším všudy…druhá kapela je už od pohledu řádně ulítlá – GATRICK BURST - prostě řádně pošahané grindcore…2 zpěváci, parádní oblečky, třeba kytarista má mega brutální růžový elasťáky…uřvané, s přehledem zahrané a ješte humorné, co chtít víc??? B.D. nastupují a jsem fakt zvědavý co se bude dít, většina lidí ve Francii nevládne angličtinou a tak se role uvaděče a překladatele Tonyho oplzlých úvodů ujímá Romain...a to lidi řádně nažhavý a jedou naplno od začátku, Romain úplně šílí nakonec se celý svlékne a běhá po sále
jen tak…odezvy u lidí jsou super na závěr vtrhne na pódium tak dvacítka francouzů, zvedá Beltsyho i s kytarou na rukou a už ho nosí po pódiu sem a tam…úžasný!!! B.D. musejí snad 3x přidávat a teda tenhle večer je nakonec totálně super…bomba, děkujem i když peněz je méně než bylo domluveno a děkujeme i za hotel, zítra nás čeká 1.000 km do Marseille a to tedy nebude sranda…Tony a Rizzo opět končí na pokoji s fanynkami ale to už mě nemůže překvapit…já sklapuji závory a chci urvat alespoň pád hodin spánku..
Tony a Romain
M-Lo ve Francii
Krvavej Tone Bone
Vytlemenci
Jason PC - Jdu do naha
A mydlim...
Beltsy si užívá hobla
Děkovačka...

 

29.6.2005 – Paříž
 

Stejně tak ráno, jídlo nic moc, takže veganský půst pokračuje…BLOOD DUSTER právě vydali DVD, ale vyšlo v Austrálii a tak ho dostat sem do Evropy je skutečně nemalý problém, Jason telefonuje do firma co tenhle disk vydala a tam říkají, že právě odeslali DVDčka do Londýna což je fajn když už tam dva dny nejsme…no co se dá dělat…pádíme do Paříže a během pár hodin jsme ve městě…netřeba nic říkát, je to velkoměsto a parkovací místo hledáme hodinu zcela bezvýsledně…naprostá zoufalost…po hodince konečně nacházíme flek někde na výjezdu z Paříže, makáme na metro abychom také něco viděli je už přeci jenom podvečer…vylézáme v centru Paříže u Champ Elysses, přímo v centru, hned u metra je dar Egypťanů, vysoký sloup, tuším, že jeho druhého bratříčka jsme viděl někde v Karnaku nebo Luxoru v


PAŘÍŽ

BLOOD DUSTER a Vítězný Oblouk
samotném Egyptě…jdeme nahoru a co říct k Paříží? Parádní město…po jedné z nejdražších ulic světa dorážíme k vítěznému oblouku, tuším, že tento klenot architektury má jméno Arc de Triomphe a plane tu věčný oheň a tento památník je tu na počest Napoleona a také obětí první světové války…kluci staré věci neskutečně přitahují a děláme tady společně snad 100 fotek…čeká nás další tůra, pěškobusem se vydáváme k hlavnímu bodu naší návštěvy, k Eiffelovce a že je to kus cesty…mám toho plný kecky, ale australani jsou v poho takže zatínám zuby a jdu dál…konečně se dostáváme ke klenotu Paříže a je to skutečně pěkná stavba, je to vidět téměř odkudkoli a doslova se majestátně tyčí nad městem…člověk má až respekt, ok, samozřejmě spěcháme nahoru…kdo by nechtěl vidět Paříž z téhle výšky? Ale je to fuška, na
výtah je strašná fronta takže jdeme po svých, a je to nějakých 650 schodů do patra…nechápu jak tady můžou běhat nebo jak tady můžou jezdit na kolo či provozovat další divočiny, záběr jak má být, každý z nás odfrkuje jak se dá…wow, ale jsme tady, teď už jen pohodová jízda výtahem a už obdivujeme perlu Evropy i z výšky, paráda!!! Úžasný pohled na celou Paříž, ta je tady více než jak na dlani…další set fotek a jen další super zážitek…nemůžem se nabažit ale stejně nás čeká cesta dolů a veřte, že dolů to jde mnohem líp…pokračujeme v procházce večerní Paříží, šup se trošku najíst, škočit do auta a dojet ještě cirka 80 km do Beauvois, kde nás čeká Vincent, Analyse a Romain, kámoši Matta z turné před pár lety když tady v Evropě byl s HC kapelou….a že to jsou super týpci a slečna..dneska asi nepůjdou spát rozjíždí se brutální párty, přeci
BLOOD DUSTER u Eiffelovy věže

PAŘÍŽ
jenom se nějaký pátek neviděli takže tahle noc to je opět na max…já jdu s Beltsym, Jasonem spát, jsme starý týpci a už tolik neholdujem nočním tahům, všichni ostátní jeli dle jejich slov totálně brutální párty kdy skončili nazí v bázénu u Romaina, zcela ale úplně pod obraz…fáááájn…i ráno je to na nich vidět…my ješte chvilku kecáme s Vincentem a jeho slečnou a já jdu na net a pomalu spát…a slyším nějaké šramocení a cosi mě lehtá na krku…sakra běžím vedle do místnosti kde spí australští kámíci a žádám okamžitou pomoc, na mých zádech je nějaká až příliš přátelská myška…nakonec ji setřesu a nechávám ji tady v pokoji ať maj kluci taky o zábavu postaráno…vracím se do pokoje a hrdině zaháním další myš a zcela vyčerpán padám do hajan…
Vítězný Oblouk
Paříž
Paříž
Paříž z výšin Eiffelovky
Paříž z výšin Eiffelovky
Paříž z výšin Eiffelovky
Věčný oheň
Eiffelovka

 

28.6.2005 – cesta do Francie
 

Večer ještě pořádáme veganskou párečkovou párty a blahořečíme Lindě Mc´Cartney za její naprosto dokonalé výrobky, jej to vám byla bašta a nejen pro nás vegany…super, to se hned usíná líp…vstáváme kolem desítky a já šup na net a maily, maily, maily…je přijemný a teplý den a tak se tak nějak polehává na zahradě a různě po bytě…trajekt do Anglie nám jede až v 9 večer takže stále máme dost času…kolem třetí odpoledne se loučíme, děkujeme Paulovi a s většinou lidí se uvidíme i příští týden na OEF..takže brzo čau!!! Cesta do Doveru je boj s časem, Beltsy jede na max a stíháme trajekt jen tak, tak…bylo to skutečně o pověstný chlup…ještě nás zastavují na bezpečností prohlídku kde se nás ptají jestli máme zbraně či jiné nebezpečné věci a když se přiznáme, že ne tak jedeme na trajekt, šup na horu, hned se za námi zavírá brána


Nejzlejší Tone Bone
  a vyrážíme zpět na kontinent!!! Je to večerní jízda takže s námi necestuje tolik lidí a tak se můžeme kochat pohodovou cestou přes kanál…světla Calais nás vítají a v tomhle pro mě ne tak oblíbeném městě hledáme hotel a snažíme se najíst, jako vždy nikdo nechce komunikovat anglicky takže my vegani jdeme spát hladový, nic moc přivítání ve Francii…


27.6.2005 – MANCHESTER – Jilly´s Rock World + CEPHALIC CARNAGE + CROWPATH + RETH – 70 lidí
 

Jsme v Manchesteru takže žádný cestování nás dneska nečeká…každý si pochopitelně dělá co chce, já mákám na netu, ostatní koukají na nějaké stupidní týpky od někud z Walesu co se pro pobavení diváku různě mrzačí, vymýšlejí strašné pícovány (třeba si navzájem serou do bot a podobné vychytávky…)…odpoledne razíme do klubu Jilly´s což je nejlepší klub v Manchesteru…všichni se pochopitelně těšíme, já viděl CEPHALIC CARNAGE před třemi týdny v Praze a teda úplně mě jejich vystoupení poslalo do kolen…no a kluci je uvidí poprvé…Kloubek naprosto v pohodě, taková podlouhlá nudle to je…postupně dojíždějí všechny kapely a začíná přátelské oplácávání…C.C. jsou totální blázni do BLOOD DUSTER a už v Praze mi říkali jak je těší, že si společně zahrají koncert…a tedy vědí o B.D. snad vše, prostě fanoušci jak noha!!! Klub se začíná


BLOOD DUSTER, CEPHALIC CARNAGE a přátelé

CROWPATH
pomalu plnit a hádal bych to nakonec na nějakých 70 duší což je na pondělní večer super počet. Začínají RETH a to je kapela Paula co nám dělal akci v Leedsu…hodně brutální gore grindová místami až techno jízda, hodně přísné!!! Po nich tady máme švédy CROWPATH, jedou teď evropské turné a řikali nám, že právě jeli 1.500 km odněkud z Francie…ufff…nás čeká 1.250 a to hned zítra…Švédsko je na extrémní muziku skvělá země a i CROWPATH to dokazují…metalický HC, dneska tak populární, tvrdé riffy, uřvaný vokál, prostě do pohody hozená temná metalická jízda…dobré, já tohle sice moc nejedu ale zlé to není…pak už se chystají B.D. a bude to řežba to je jasný…nemá moc cenu se opakovat super palba, u pódia řádí všechny týpci z CEPHALIC a to je tedy podívaná, skákají metr vysoko a parádně a na max si to užívají!!! V předních
řadách vidím řádně pařit i našeho hostitele Paula i Jona z GOREROTTED, skáčou na pódium a nakonec se přidali i 3 členové B.D. a je z toho valná hromada…super gig, fakt i já proháním kštici a užívám si tenhle večer naplno!!! Končí se a doznívá Drink, Figth, Fuck a borci u pódia si mění místa, nastupují C.C. a je to neskutečná palba hned od začátku, skutečně vrcholný extrémismus, pak krátké oddechnutí a nádech k další palbě…uargh…tohle fakt můžu, i když některý party jsou pro mě dost komplikovaný, ale vem to čert…pálí jeden trak za druhým a je radost se na ně dívat, skáčou, mrskají kytarami, no prostě i perfektní podívaná…a samozřejmě lidi tohle bere a jedou pekelně!!! Každý song ocení velkým potleskem…super koncert, super večer…blíží se konec, C.C. nasazují k poslednímu útoku, C.C. vytahují black metal masky a suprově si utahují z tohoto prominentního metalového stylu…mrkněte na fotky…a jako vše skvělé i tohle končí…po gigu ještě měníme mraky triček, mikin se všemi členy C.C. a tak teď jsme legie voděná v C.C. hadrech a všechny C.C. týpci jistě s chutí obléknou svršky v barvách B.D., ještě pokecáme, uděláme pár fotek a loučíme se…přejeme si navzájem dobré turné (C.C. právě začali anglickou část) a jdeme do hajan…
Jason P.C. a M-Lo
CEPHALIC CARNAGE
CEPHALIC CARNAGE
CEPHALIC CARNAGE
CEPHALIC CARNAGE in black metal veil
CEPHALIC CARNAGE in black metal veil
BLOOD DUSTER
M-Lo jako G. Simons
Z plných plic
A kozy ven!!!

 

26.6.2005 – BIRMINGHAM – klub Scruffy Murphy´s + SCREAMIN´ DAEMON + DETRIMENTUM + THEOKTONY + MFKZT + ??? – 60 lidí
 

Ráno je pro opilce krušné, ale nakonec se dáváme dokupy a více než srdečně se loučíme, Youngy, Adama a ostatní se o nás parádně starali, díky moc ještě jednou!!! Otíráme slzy a vyrážíme směr Birmingham, rodiště legendy grindcoru NAPALM DEATH…tedy vyrážíme, to jsem skutečně přehnal…jedeme stejnou cestou jako ve čtvrtek do Leedsu ale tentokrát nám to přes Londýn trvá ještě déle…neuvěřitelné 2 a půl hodiny popojíždění a postávání…na dálnici se konečně rozjedeme a jsme během hodinky v ocelovém městě…jako vždy máme sekeru, takže téměř blesku rychle nacházíme klub a hurá na věc…bicí tady už jsou takže jen vytahat trička, Cdčka a jde se na věc, první kapela už spustila a mladíci mrskají pořádný rámus…než stačíme dát všechny věci na své místo přichází další místní lokální band (asi MFKTZ) a tlačí další tentokrát více core-metalové traky, valivé a husté rify…vše jede jako na drátkách, žádná zbytečná zpoždění a


Češi jsou opravdu téměř všude

THEOKTONY
to je parádní překvapení, třetí kapela večera je tuším borců co tenhle koncert spolupořádají (asi THEOKTONY)…mlhavo na vokálu ječí jak vzteklej až mi padá brada, opět agresivní náhul, více death metalových pecek, ale opět ok…třetí jdou na pódium staří známý DETRIMENTUM a v tomhle málem miniklubíku (pódium je v rohu na konci baru, malé, ale skutečně útulném prostředí) rozjedou fans pořádnou strkanic, jsem s distrem tak 3 metry od pódia takže mám co dělat abych disky uchránil…fakt brutus pogo a vynikající death metalová řež…lidi jsou tady fajn a tohle je hned po Londýně další super zastávka celého turné…ještě před B.D. předskakují black/grindový mesiáši SCREAMIN´DAEMON a tenhle jejich koncert je ještě mnohem lepší než ten v Bristolu, hlavně díky fanouškům, kteří se prostě baví…S.D. mě čím dál víc připomínají MACABRE, před songem vždy úsměvný příběh toho, kterého vraha a hrrrrrrrrrr na věc…super…ale to už se
připravují B.D., řádně posilněni pivem a nastartovaný…kloubek je fakt super, i když tady není tolik lidí tak je plno a ty co přišli o sobě dávají parádně vědět!!! B.D. dneska solí naplno a tenhle grind´n´roll tanec tady fakt baví, od prvního songu mají fans na své straně a s přehledem přehrávají celý set…trošku mění pořadí songů takže to není žádná nuda ani pro mě…jsem pár metříků od pódia takže dneska si tenhle gig užívám přímo suprově!!! A že nejsem sám, ke konci gigu se strhne takové peklo, že mám co dělat abych zachránil CDčka…tohle je fakt pořádný moshpit a Tony se nebojí vlka nic a střemhlav se vrhá do lidí a teda nevím jak chce tenhle šílenec přežít ten náš fest..no uvidíme…dnešní gig nemá konce, lidi chtějí více a více…dva přídavky, vypnutí aparátu a opětovné nastartování australské pily a už skutečně poslední song a velké díky, řev a konec!!! Další super koncert, trošku ho kalí jen směšných 100 liber co za tuhle akci máme, ale s tím asi nikdo nenadělá nic…škoda, cpem do sebe nějaké studené jídlo a jedeme do Manchesteru opět k Paulovi, který se nás na dva dny zase ujme, jede s námi i Jon a pár dalších lidí z Grindethic records a jejich holky…další párty, já jdu opět spát a usínám za hlasitého brutal death hukotu nějaké té americké pily….uargh……………..i
SCREAMIN' DAEMON
BLOOD DUSTER
BLOOD DUSTER
BLOOD DUSTER
Velká metal prasata
Hraješ super kámo
Zešílevší Tony
Chrocht!

 

25.6. – LONDON – The Underworld + ANCIENT + ABGOTT + BLOODY SIGN + ETHEREAL – 230 fanatiků
 

Tak doslova šílím, mám toho fakt dost a nejsem moc v dobré kondici…vytočený jsem až běda, jó kdyby jsme neopoušteli kontinent, to by jsme se měli…ale na kdyby se samozřejmě nehraje, ješte se z mailu dovídám, že mají BLOOD DUSTER dnes večer hrát jako třetí a tedy předkapela ANCIENT a ABGOTT a to se mi pochopitelně moc nelíbí a jsem akorát vytočen, problém je, že dnešní promotér to Jonovi psal dva měsíce dozadu, já se vše dovídám dneska…prostě paráda…no, nic se s tím nedá dělat takže vyrážíme na cestu do Londýna, chtěli jsme vidět Stonehenge ale tento víkend tady probíhá mega festival Glastonbury takže máme smůlu, stavujem se na pumpě na snídani a to už jsem v klidu a pohodě, co s člověkem udělá žvanec he,he,he…dvě hoďky a jsme zpět v Londýně a očekáváme dobrou akci, kde už jinde když ne v Londýně??? Klasické bloudění nás už nemůže překvapit ale nakonec nacházíme klub a parkujeme zatím na ulici, ptát se tady někoho na místo k parkování nemá smysl, tohle je Camden a tady žádná místa nejsou a už vůbec ne pro náši


Underworld

Šílený Rizzo
dodávku s vozíkem…vše vykládáme, zdravíme se s místním promotérem Tomaszem (nakonec se ukázal jako férový chlapík) a black metal night může začít…The Underworld je super kub, přímo v centru dění, hrál tady už kde , kdo, třeba SEPULTURA, MAYHEM a kupa jiných, akce jsou tady snad každý víkend, zrovna minulý tu byli VADER, příští NUCLEAR ASSAULT a pak hned KATAKLYSM…tohle je mekka extrémní muziky Anglie…a hned dodávám parádní klub se vším všudy, nahoře je ještě mega pub a všude kolem na Camdenu doslova tepe život, tohle je moje možná nejoblíbenější čtvrť v Londýně…pokud tady budete určitě se sem mrkněte…šestá se blíží a tak máme vše nachystané, jdu si ještě ulevit a málem se podělám strachy, na záchodě se zrovna malují chlapci z první kapely a kdyby udělali baf tak je normálně po mě…klub se pomalu plní a je to neuveřitelná směsice národností…jen za tento večer jsem se bavil s lidmi z Bulharska, Polska, Čech, Německa, mnoha australany, kteří své krajany rozhodně nenechali ve štychu a na B.D. show rozjeli totální inferno, Nového Zélandu, Ruska, několika jihoameričany a tak bych mohl pokračovat dál…babylón…klub se pomalu plní a nakonec přijde super návštěva a je možné tento koncert označit zatím za nejlepší na turné!!! Začínají ETHEREAL a kromě B.D. (a BLOODY SIGN) je vše black metal, uječené vokály, zmalované obličeje, prostě klasika, myslím, že není třeba cokoli dodávat…další jsou na řadě BLOODY SIGN a to je technický, brutální death metal z Francie…docela povedená věc a určitě oživení dnešního
večera…jinak v předsálí probíhají masivní zdravice Jasona a ostatních s australskou komunitou, takhle srdečná setkání jsme už dlouho neviděl a další věc, australani BLOOD DUSTER milují a co se děje na B.D. show to lze těžko popsat…show začíná a v té chvilce nastává peklo, B.D. nemilosrdně drtí jeden song za druhým, ohlas lidí je fantastický, výkony B.D. pánů nadstandardní, Tony je šílenej vokalista, každou minutku skáče do lidí i s mikrofonem a ty ho nosí nad hlavou a takhle na plno to jede až do konce…dneska to je řádně krvavé vystoupení a samozřejmě i striptýz Jasona se tady setkává s šíleným ohlasem…super akce, kotel vstřebává jeden song za druhým a takhle divoké fanoušky jsem naposledy viděl snad na OEF, skokani, prostě všechno…museli by jste to vidět…škoda, že musím stále odbýhat k merchandisingu, protože dneska to tedy jede parádně, jedno tričko za druhým, takže tahle noc je úspěšná po všech
Divočící fans

Vydařená aftershowparty
stránkách…40 minut vyhrazených pro B.D. uteklo teď, chlapy se loučí a za takřka frenetického křiku hlavně australské části sálu mizí do zákulisí…ufff...ješte jednou opakuju super!!! Vidím jak jsou kluci zase spokojený a to je sakra fajn…po nich jdou na věc ABGOTT a to je původem italská kapela, která přesídlila do UK a je to poctivá černá práce a celkem sympatický a slušný pohodáři…ANCIENT večer uzavírají a to je černočerné peklo, pro fanoušky blacku určitě super vystoupení, já skouknu dva songy a jsem spokojený…ješte dáváme řeč a přesunujeme se na skutečně neuveřitelně divokou párty, je tu snad 30 australanů a ty to tedy umějí roztočit…já jenom koukám jak jelimánek…nemůžou je zastavit ani nářky sousedů, že už je skutečně pozdě…moře piva, kozy ven a orgie…na pár podobných akcích jsem v životě už byl ale tohle je hodně divoké, přisli i nějaké fanynky B.D. a to je teprve palba…ja jsem otec od rodiny takže jdu poslušně spát ale co ráno vidím z fotek to se ani nedá publikovat, tedy na obscene stránkách s přehledem, ale jinde he, he,he??? Skvělá noc!!!
Většina fotek bez komentáře. Je totiž zbytečný.
Temní hoši a Jack
censored
censored
A konečná

 

24.6. – BRISTOL – The Full Moon + DETRIMENTUM + SCREAMIN´ DAEMON + AMPUTATED + ????
– 40 lid
í
 

Ráno nás čeká sprcha, surfování po netu, řešení „maličkostí“ kolem Obscene Extreme a hurá na cestu, žádný hit, opět šilený provoz a často uvízneme v zácpě, shit, na tohle nemám nervy, ještěže tady na ostrově neřídím to by mi vlasy úplně zešedivěli…máme zpozdění a to samozřejmě nikdy není dobře, co horšího v Bristolu za boha nemůžeme najít klub…jsou tady dva toho samého jména (no pochopíte to někdo???) a tak jezdíme od čerta k ďáblu snad dvě hodiny, ptáme se lidí, v hospodách, moc to nepomáhá, až snad náhodou dorazíme ke klubu…akce měla už začít a tak honem nanosit vše dovnitř, postavit bicí a jde se na věc, venku je snad 100 lidí, ale to jsem ještě nevěděl, že většina jen lije jedno pivo za druhý a další jdou do punk klubu vedle...no škoda, páteční večer a v klubu je tak 40 lidí, na kapely paří tak 2/3 lidi, na B.D. asi 8…dobré skóre, ne??? S kšeftem kolem triček je to to samé, pár prodaných CDček a slovy jedno B.D. tričko a jeden otvírák na pivo…hrůza, děs…první kapela (sakra zapomněl jsem


Metal navždy a nejlepším fandou

A tady je náš kytarista... Taky pošuk
název) a mladící pálí slušný death/black/thrash, druzí jedou AMPUTATED z Walesu a to je brutální, ale skutečně brutální palba, zpěvák je řádnej šílenec a mezi songama do lidí slušně rýpe, že takovýhle hnídy nejsou ani v Londýně…AMPUTATED odehráli fakt super set!!! Další je senzace anglické scény SCREAMIN´ DAEMON, black metalové kytary, do toho hyper rychlý bicmen a uječený vokál, parádně navazují na práci takových MACABRE, které v mnohém připomínají…jejich hrdelní popěvky také skrývají příběhy masových vrahů a jiných vykuků…na mě trošku moc black metalové, ale fakt dobré vystoupení, opět věčná škoda chybějících lidí…před B.D. ješte nastupují DETRIMENTUM a netřeba se opakovat, death metalová jízda!!! V rychlém sledu nastupují a finišují BLOOD DUSTER, jako každý večer naplno, pro 2 či 100 lidí, prostě to mastí pro sebe a tak je to jediné spravné…těch pár zbývajících lidí se i hne což je nakonec fajn…méně radostná zpráva je, že dneska nedostaneme za show ani peny (to by se nám nestalo snad ani někde v Timbuktu)...klub si bere 200 liber což je vše co se vybralo a já jen koukám…neuvěřitelné, tak tohle se mi ještě nestalo na žádném turné, klukům se omluvám, kupuju jim alespoň jídlo, no co už se dá dělat…nic velkého jsem od Anglie neočekával, ale takovéhle rozčarování? To bych si neuměl představit ani v nejhorším snu…žádné jídlo, žádné pití (nebo teplý shit beer), skoro žádná podpora od fanoušků…začínáme Anglii nenávidět, zmatky kolem ubytování to jen
podtrhují, dělíme se na dvě půlky a ráno kluky (údajně skvělá noc na podlaze v kuchyni, to naše půlka se vyspala u řvouna z AMPUTATED parádně, díky!!!) nemůžeme najít, Bristol je šílený město nikdo tady nic neví…nakonec zapínám mobil a dostávám zprávu od Jona, že na nás čekají na vlakovém nádraží…ufff…to je parádní začátek dalšího anglického dne, a tentokrát skutečně anglického, je zima, chladno, šedivo…
SCREAMIN´ DAEMON
BLOOD DUSTER
Ani vidět na to nemusím

 

23.6. – LEEDS – The Fenton + DETRIMENTUM + UNHINGED + STIGMA – 30 lidí
 

Ok, vstáváme velice děkujeme za ubytování a příjemný relax v Londýně a vydáváme se na cestu na sever Anglie…šílenství co nás potkává v ulicích Londýna nemá obdoby, prodíráme se Londýnem snad 2 hodiny než se konečně dostaneme na dálnici…ale to ještě zdaleka není výhra…všude samé uzávěrky, zácpy a neskutečně hustý provoz nás fakt brzdí a dohánějí takřka k šílenství…dojíždíme do Leedsu a tohle město nám všem přijde dost v pohodě…dorážíme do klubu a tady na nás čeká jen Paul u kterého večer spíme…Jon z GOREROTTED/DETRIMENTUM co dělá celé turné nikde a ani místní promotér kde nic, tu nic…shit, čekáme a nic se neděje…nakonec se dočkáme a řešíme věci kolem jídla a pití…skutečně to nevypadá dobře, všude se o nás parádně postarali, ale tady je to pravý opak Evropy, somrujeme jak socky nějaké jídlo, každý si kupujem své drinky


John Peel

DETRIMENTUM
sám…jiný kraj, jiný mrav, ale tohle mi tedy moc nesedí…vem to čert, přichází večer a v oficiální start koncertu tady nikdo kromě kapel není, nakonec se stěží seberem 30 lidí…jsme zaskočeni, tedy alespoň já, australští na to prdí a na vše mají odpověď, že je to ok…stavíme apec, připravujeme merchandise a začíná první kapela, dva lidi, kytarista a zpěvák a s nimi automat, kořen s kytarou má čepku DEAD INFECTION a tričko PIG DESTROYER a to slibuje mnohé…a taky, že je to…STIGMA je fakt brutální palba, chaotická změť grindcore a hrubý chrocht…super!!! Druzí UNHINGED už není moje kafe, je to celkem obstojný death metal se šileným vokalistou…zato DETRIMENTUM mě fakt překvapili, death metal nesjíždím tak často, ale tohle jejich vystoupení mělo fakt koule, výborný smrtící metal!!! Čas pro menstruační polévku nadešel a B.D. lezou na mini pódium…a spoustějí standardní show, žádná krev dnes takže takové civilnější vystoupení, ale já proklepu kštici jako vždy a o tom to celé je…dneska mám docela klídek, protože angličany náš merchandise a disky moc nezajímají, jak jsme si pochvalovali Evropu, tady je to pravý opak…balíme a jedeme ještě 70 kiláčků do Manchesteru, cestou zastavujeme u stadiónu Leeds United a v Manchesteru také u legendami opředeného Old Trafford!!! Paul je skalní Man. United fanoušek (má dokonce vytetovaný znak klubu na hrudi, hotový šílenec!!!) a pro mě je to tedy zážitek omrknout tenhle stadión…vypadá to, že v pondělí se sem vrátíme a podíváme se i dovnitř…dorazíme na bejvák a každý si ustele kde může…
Old Trafford
Holá prdel u starýho Traffordu
STIGMA
     
Čurby a Matt
Píčokytara
BLOOD DUSTER
Tony žere mikrák

 

21.6. – cesta do UK
 

OK, jedeme dál, dneska nás čeká cesta do Londýna, uvidíme jak to půjde, ja už jsem sice „vážený“ člen rodiny EU, ale kluci jsou z Austrálie takže fakt nevíme…pádíme do Calais, ženem koupit lístky na trajekt šup na celnici…trajekt nám jede za půl hodiny tak fakt nevím…vše probíhá ok, kluci vyplňují nějaké papíry, já jsem naprosto v klidu, blážený pocit, skutečně ještě teď se klepu když si vzpomenu co všechno člověk musel prožít…pár otázek a světe div se jedeme dál…ještě nás staví další kontrola a ptá se jesli nemáme kytary, jdu dozadu ukazuju mu, že máme něco na mě strašně rychle chrlí, já jen říkám ok, ok…a můžeme jet dál…naloďujem se na trajekt a házíme se do pohody

 
BLOOD DUSTER v Calais
Jak se dostat na trajekt?
 

 

20.6.2005 – GENT – klub Frontline + LENG TCH´E + ISLE OF MAN – 60 lidí
 

Jediný koncert v Belgii, ale zase je to v pondělí takže těžko říct co čekat…Frontline je opět přesunut o pár baráku a to je už třetí místo na té samé ulici co si pamatuju…opět je to mini pódium a menší kloubek ještě ve výstavbě…mám tak nějak pocit, že Frontline je stále ve výstavbě nebo na cestě…dorážíme do Gentu odpoledne a máme čas na pocházku a cokoli…Gent je moc pěkný město, parádní kostely, z toho jsou kluci úplně paf a cvakají jim foťáky jak japoncům…ulice kde je Frontline je plná všeho co člověk potřebuje, net café, všude falafel (yeah! To vám je ale bašta!!!), hospůdky, kluby, večer to tady jede naplno fakt až do rána…relaxujeme, čekáme až někdo dorazí do klubu a začíná klasika, bicí, merchandise a tak dále…na pondělí nakonec přijde celkem slušný počet lidí a i se pobaví i když je to celé takové chladné…začínají ISLE OF MAN z Holandska, nová kolem…


ISLE OF MAN

LENG T'CHE
kapelka, ale pořádná řežba, bacha na ně!!! Ostrý death/grind s originálními nápady!!! Super!!! Další nastupují belgičtí brutalisti LENG TCH´E a ně se přišel podívat i šéf jejich vydávající firmy Matt z legendárních Relapse records…L.T. právě pro tuhle firmu upekly nové CD a je třeba hned říct, že u Relapse vzali konečně další pořádnou brusku…od začátku drhnou řádně ostrý grindcore, svižný, intenzivní, takový jaký mrskali vždycky, jen bych řek, že dneska je to fakt o dost promakanější, originálnější, prostě o třídu výš a stejně tak to dokazují i dnes večer…úplně bych zapomněl říct, jaký jsou vlastně B.D. kluci jako lidi, strašný fanatici do muziky, kupují všechno co se dá, sledují každou kapelu, LENG TCH´E se jim líbili moc, zrovna tak včera INHUME, z toho jim spadla čelist…těžce jdou po vinylech a vůbec já mám svůj bágl narvaný věcma na sebe, oni tam mají vinyly, CDčka, prostě
muziku…co bych vám říkal, na cestě je furt čemu s smát a takhle pohodový týpci na turné si každý tour manager může jen přát!!! Dnešní večer je další lekce v tanečním grindu a pár lidí se i hned takže zas tak chladné to není i když mohlo být líp…po gigu šup do dodávky a hurá na hotel, proslulá (hlavně svými cenami) F1 je i v Belgii a tak se do tohohle vyhlášeného hotelu dostáváme i my…padám na hubu, ale party mani nemají dost a fakt mi dávají zabrat!!! Jako ok chápu, že někdo paří jak o život, ok chápu, že každý večer je to na max, chápu, že tady v tomhle hotelu potkali své kámoše z Austrálie, kteří tady tenhle večer hráli na jiném místě s jejich speed metalovou kapelou, ale co fakt nechápu proč sakra vždycky na minutu přijdou na pokoj, udělají bordel a jsou fuč to se opakuje každých já nevím snad 10 minut, úplně na závěr si tedy už i lehnou a pak zase přijde další týpek a zase vstávají a jede se dál…paráda!!! Něco takového jsme ještě nezažil!!! Vstávám utahaný jak kotě a proklinám, proklínám všechny.
Krev, krev, krev!!!
Beltsy
Krev?! Ty vole, já krvácím?! Ne, to ta štětka!
M.

 

19.6.2005 – WEERT – klub De Bosuil + INHUME + SUPPOSITORY + MATKA TERESA – 80 lidí
 

Holandsko je malá země takže za chvilku jsme na druhé straně, trošku si pobloudíme ve Weertu což je menší městečko vedle Eindhovenu jsme na místě a teda tady musím říct, tenhleklub je naprosto dokonalej…snad nejlepší co jsme kdy viděl…, hodně profi…stage jako kráva, však tady hráli třeba takový DEEP PURPLE a nebo na menším pódiu (to se jen tak přepůlí sál..) PHOBIA či PIG DESTROYER…klub má sprchu, super backstage, kuchyň, no když řeknu, že má všechno tak daleko od pravdy nebudu…začíná se už kolem třetí a je to takový náš odpolední čaj…první jdou na pódium MATKA TERESA a hned na začátku můžu říct, že všechny kapely mají jansou jedničku a ještě podtrženou!!! M.T. doslova drtí technický, nápaditý power violence/crust/grind…klepačky, 2 vokalisti, no sakra jízda!!! Super šok, jen tak dál!!! Druzí nastupují SUPPOSITORY s šíleným Borisem (ten teď zpívá i u LENG TCH´E), opět precizní a brutální grindcore palba!!! Sledovat Borise je zážitek a určitě to nebude trvat dlouho a potkáme se v blázinci he,he,he…mezitím prodávám skutečně mraky triček, pokecám i se starými přátely z LAST DAYS a mohu s klidem říct Holandsko je skvělá země pro extrémní muziku…INHUME je známe jméno a tady drtě naprosto dokonale, fakt je to brutální a u nich tohle slovo sedí naprosto perfektně!!! Jediný co mě napadá, takhle přesvědčivě jsme neviděl dlouho zahrát žádnou brutal death kapelu, naposledy snad SUFFOCATION…tleskám a těším se co se bude dít dál…australská fúrie se mnou nemá smilování ani dnes a tak prostě musím třepat hlavou jak se


SUPPOSITORY

INHUME
jen dá…nehledě na to, že dnes si mě pánové i dobírají z pódia, prdelky z toho, že jim každý den kopu zadky kvůli času a furt na ně spěchám…i vy srandisti!!! Jen pro zajímavost přikládám tracklist na co se můžete těšit : tady se Čurby nějak zapomněl rozepsat, což je velmi neobvyklé...Vše zabalené v tom nejlepším možném obalu a prostě cool made in Blood Duster!!! Jejich grind je prostě zajímavý na jedný straně šílený klepačky na druhý parádní taneční až rock´n´rollové výjezdy, prostě suprově hutný riffy co drtí vše pod sebou!!! Další super koncert!!! Reakce lidí jsou nadšený a prostě další vydařená párty…Luc z FUBAR se o nás stará dokonale, po koncertě balíme věci a jedem do coffe shopu což je pro kluky skoro alfa omega, hlavně pro Tonyho a Rizza, ty jsou jak malý děti, kupují matroš a ladují to do sebe jak se jen dá a kolik se do nich vejde…konečně trošku posedíme, pokecáme a nikam nespěcháme, dneska spíme na hotelu a zítra nás čeká jen 170km takže co si přát víc, že??? Dovídám se kolik stojí třeba takový IRON MAIDEN (je to půl melounu a nejsou to teda český koruny he,he,he…) a spoustu dalších šílených věcí kolem muziky…kecáme s Lucem o jejich turné po Brazílii a je jasný, že tahám rozumy, kdo by se nechtěl do tohohle fotbalového ráje podívat…razíme na hotel a musím řict, konečně se vyspím do sytosti…
2x Belt Thrower
INHUME
Olé, ty bejku!
BLOOD DUSTER ve Weertu
Kytarový mág
Jason P.C. a jeho kožený náramek
Tony Bone na kaši
   
     

 

18.6.2005 – HOOGEVEN – klub Het Podium + ROMPEPROP + CEREBRAL TUMOUR + BLOOD BASTARD – 80 lidí
 

Vstáváme brzo abychom se dostali na místo jenom se koukám jak dlouho chtějí BD ještě vydržet pařit, buším na jejich dveře jak vzteklej a jenom protože nedám pokoj tak nakonec přes parádní alko opar se dostávám do pokoje tam různě po zemi leží alko zombíci z Austrálie, mezi nima německá přítelkyně prostě idylka...padáme na snídani a šup do klubu naložit věci a jupí na cestu…6,5 hodiny v autě, dvě zastávečky a jsme na místě…obcházíme klub, zdravíme se se „šíleným“ Ronnym a věříme, že tenhle koncert bude ok…klub je opět super a je podporován vládou a to je jenom lepší…kdy se toho dočkáme u nás? Dáváme dokupy merch stůl, bicí, zvukovka prostě klasika, parádní jídlo a hurá na věc, na sobotní noc není tolik lidí ale co se dodělat, kdo přišel ten rozhodně neprohloupil…už předkapely stáli za to…začínají BLOOD BASTARD a krve dneska bude ještě víc…poctivý death metal míchaný grindem…jdeme dál na CEREBRAL


Tady dneska poteče krev...

BLOOD BASTARD
TUMOR, ty mě skutečně překvapili, technický, nápaditý grind…místy až PIG DESTROYERovské, určitě zajímavá partička!!! Další jsou staří známý ROMPEPROP, co o nich stále psát, pořádně sick porn grind gore a to, že zrají jako víno není třeba dodávat…pohodově pohupuju trupem do rytmu…yeah, nebo spíš gore yeah!!! B.D. lezou na pódium a rozjíždějí řádnou taneční párty…musím se stále opakovat, hrají na100% a jim celkem fuč kolik lidi je v klubu a jestli je to baví..samozřejmě když to baví i lidi je to fajn a řádí jako utržení ze řetězu a takhle to jde i dneska večer, tak půlka sálu se celá vlní, tančí, zpívá a všemožně si užívá australskou kapelu v Evropě!!! B.D: jsou šílený!!! Matt hraje na kytaru pod nohou a za hlavou (no to mu moc nejde, ale pod nohou to má vychytaný he,he,he…) a jen když se na ně dívám jak na pódiu lítají od čerta k ďáblu a zpátky nemůžu jinak a je mi vyloženě do skoku!!! V první řadě vidím pařit na sto a více procent kořeny
z ROMPEPROP a tak to má být, Ronny jede taky na plný plyn a nedá pokoj ani v noci ale to předbíhám k afterparty…super koncert, spousta lidí odchází potřísněna „krví“ a ohlasy jsou neskutečně kladné, no je fakt, že jsme si na první koncerty australských mistrů museli nějaký ten pátek počkat…Balíme, loučíme se a jedem k Ronnymu na bejvák, tam se strhává další šílená párty ale to už padám na matraci a mám toho dost, zítra hrajeme odpolední akci ve Weertu takže zase musíme vyrazit brzo na cestu…ale mrkněte na fotky, párty se vyvedla parádně, ne?
CEREBRAL TUMOR
ROMPEPROP
BLOOD DUSTER v živém obrazu
Chorobný Beltsy
Bleed on
Rob
Bratrstvo krve
Matt rocks!
Australští Vikingové grind'n'rollu
After show párty

 

17.6.2005 – JENA – klub Rosenkeller + SKRUPEL + SANITYS DAWN – 100 lidí
 

Skvělé, že máme auta zaparkované vedle staveniště takže ranní budíček v 6.00 je tedy řádnou lahůdkou…shit…jdu do klubu samozřejmě zamčeno a všude se povalují zdeformovaný BLOOD DUSTER, ok davám jim ještě pár hodin a vracím se v 10.00 tedy kdy už po nich tvrdě jdu…marná sláva někdo jim musí nakopat řitě jinak by jsme nikam nedojeli, že…koukám na ně jak puk, kromě super tetování jako třeba log SLAYER, AC/DC, MOTLEY CRUE a dalších koukám že přidali i včera něco málo vlastní opilecké tvořivosti centrofixem…faaaaaaaaajn…balíme, jedeme ještě navštívit Wolkera z Merciless records a tam začínají hody na LPčka, trička, staré trashárny a co mě překvapuje třeba u Tonyho i scháňka po black metalu, který dokonce i musím vydržet poslouchat celou hoďku ve svém vlastním autě!!! Travíme tu dvě hoďky a opět na cestu a frčíme do Jeny, o tomhle klubu už jsem mnohé slyšet ale skutečnost ještě předčila mé očekávání…dostáváme parádní hotel, dáváme sprchu a člověk si hned řekne vítej zpátky mezi lidi!


Čurboprodejna čurbovin


Let's go madafakrz!!!
Kloubek je to skutečně super, je o nás postaráno jako o krále vegan menu (mimochodem dva z australanů jsou vegani jako já a to mě nesmírně těší!!!), kafe, pivo, vše na co člověk pomyslí…klub je situován v jakýchsi katakombách a je to parádní kloubek menší velikosti, ale o to útulnější…začínají SANITYS DAWN a ty už se dávno přetransformovali na pořádnou fastcore palbu a myslím, že jim to jen sedí…má to štávu a je to řádný pal!!! Akorát to dneska tročku natáhli tak to dneska se spaním nevidím nijak růžově…další na řadě jsou SKRUPEL a ty dneska uvidím vůbec poprvé a yeah…parádní old school polízanice…svižný minutový masáže, super pohlazení ušních bubínků!!! Fakt super, zatím nejlepší kapela na turné!!! Blíží se jedna a B.D. nasazují zničující rot´n´roll tempo!!! V sále je určitě přes stovku lidí a přes trošku chladnější začátek se to pořádně rozjelo…další pekelný vystoupení, nemám slov, lidi začínají šlapat a to je voda na BD mlýn…ty to rozjíždějí úplně neuvěřitelně…hitovky jako Drink, Fight, Fuck zpívá celý sál, parádní atmosféra, parádní koncert!!! Oh yeah!!! Tohle se dát vidět každý večer!!! Super!!! Balíme, já padám na nos, takže letím na hotel alespoň trošku pospat…zítra 600 km přejezd takže nic moc…chvíli spím, pak už i slyším i šílený řev a to už můžou být jen BLOOD DUSTER…dokonce slyším i ženský takže to bude asi veselá noc…
SANITYS DAWN
SKRUPEL
Karl Zeiss Jena von Blood Duster
My vás převálcujem!

 

16.6.2005 WÜRZBURG (Německo) klub Immerhin + UPRISING + PROVOCATION – 50 lidí
 

A jedém!!!! Psát tady, že se mi plní další z mnoha snů nemá snad ani cenu…BLOOD DUSTER zbožňuji od prvního dema a miluju i jejich poslední bezejmennou desku takže když jsem vymýšlel koho zajímavého pozvat do Evropy nebylo moc co řešit, jakou jinou exotiku zvolit, pár týpků z druhého konce zeměkoule, co víc si přát? Jason a spol dorazili už dva dny před prvním koncertem a okupovali Prahu jak se dalo, údajně se královsky pobavili, spadla jim čelist z mnoha památek (i teď na turné chtějí zastavit u každé zbořeniny he,he,he…) a zašli i na koncík takže vše se vyvedlo náramně…já klasicky od rána lítám jak střelenej a stejně nestíhám…musím vyzvednout merchandise, přívěs, vše hazíme do auta a přívěsu a ještě teď se divíme, že se nakonec vše vešlo…krátky stop na pizzu a jupí na cestu, dneska jde o 400 km do Wurzburgu a tohle se ještě dá, přijíždíme do klubu kolem sedmé a vše je v pohodičce, žádný tlak, začíná se až kolem


Klídek před vystoupením


Čistí BLOOD DUSTER
deváte…Immerhin je minikloubek a součást jakéhosi klubu mladých Evangeliků, jde fakt o malou místnost kde je vždycky plno i když přijde třeba jen 20 lidí…byl jsem tu už s ROTTEN SOUND a od té doby se moc nezměnilo, cirka 50 lidí a to tedy na první koncert kultovních australanů mimo jejich domovský kontinent není moc, ale to předbíhám…začínají PROVOCATION, partička mladých týpků, kteří drhnou death metal, fajn, v pohodě zahraný, ale dle mě až moc standartní…zatím se konečně daváme do řeči s B.D. a jsou to fajnový lidi, pohodáři, prostě přijeli si užít dovolenku a tak to má být…potkávám se s Frankem a máme si po letech co říct, tělo má samej piercing takže je o čem mluvit…nastupují UPRISING a to je pro mě menší kulturní šok...vokály tady jede jeden z pořadatelů Jimmy a je to drsný sludge rock…nic pro mě, ale pár songů snesu a lidi proklepou kštici takže ok…pár dalších chvil a jdeme na věc, jsem snad nervoznější než
kluci, ale to ze mě padá snad během vteřinky…BLOOD DUSTER jsou naživo naprosto skvělý!!! Pekelná jízda, grincoreové party, střídané parádními výjezdy kytar, geniální bublání Jasonovi basy a naprosto uchvatná show vokalisty Tonyho, to je prostě zvíře, na krku obrácený 20 centimetrový kříž, sluneční brýle a yeah, jedeme do pekel!!! Songy šlapou jeden za druhým, přední řady se vlní skáčou a já šílím!!! Pařím v první brázdě a fakt nemám dost a ani slov…skvělý, skvělý, skvělý..takhle jsem si to nepředstavoval ani v nejdivočejším snu…všichni do toho dávají prostě všechno, kytaristi, bicmen, basák, zpěvák, všichni jedou od začátku dokonce na 100% a hned se to projeví na publiku, jede pogo a zažitek tedy je jen vidět co se děje na pódiu, kytary nad hlavu, sóla, výskoky do nebes…no co vám budu povídat, takhle jsem se dlouho nevyřádil!!! Show vrcholí, z klubu je totální finská sauna a na nikom nezůstává nit suchá, Jason shazuje hadry a zcela obnažený dohrává poslední hitovky…oh yeah, tohle se bude v Čechách líbit to vím už teď a to jde jen o zahajovací show celého turné!!! Po vyvolávání přidavku přišla smršť prodeje merchandisingu a pak samozřejmě skutečně mohutná party, kdo ví kdy končí jdu spát do auta a tak si ji nechávám ujít, dle ranních obličejů milých skipíků mužu říct, že do toho opět dali co se dalo he,he,he…
Tony Bone
Belt Thrower a Tony
Oh, yeah!!!
Roab a Jason
Belt Thrower terorizuje
Jasonova letní image
A ještě pivko...
Inteligenční úmrtí
A závěrečná pařbička
(Čurby má samozřejmě imitaci piva)