FLESHLESS rozhovor (k albu "Sensual Death Immitation")


Dílko Vaše je dokonáno. Při prvním poslechu jsem tušil, že něco je jinak, a rozhodně že je to lepší, než na předešlých dvou albech. Jak to vidíš ty?

Určite si taky myslíme , že nové CD je jiné než-li to předešlé, je to i tím , že pro tentokrát jsme se skládáni hodně věnovali, nic jsme nechtěli nechat náhodě, o všem , co jsme dodělávali jsme diskutovali, tak aby to jako celek dopadlo co nejlépe.. Určite máš pravdu, že je i trochu jiné, odlišné než třeba NICE TO EAT YOU, hlavně zvukově, ale i aranže jsou trošku jinde..

Řekl bych, že jste tentokrát vsadili na velmi brutalní melodično. Co Vás k tomu vedlo? Nebo jsi ochoten to nazvat přirozeným vývojem tvorby FLESHLESS?

Brutalní melodično, to je zajimavé přirovnání ... sám si myslím , že je to naopak o hodně extremnější než předešlé desky, ale i ta melodie tam je , jak jsme u Fleshless zvyklí , ale asi trochu jinak.. a určite se jedná o přirozený vývoj kapely, není to, že bychom se dohodli na zkoušce a řekli si, "budeme hrát brutálněji , nebo tam naopak zakomponujeme více melodií" ... to ne, šlo to prostě z nás a o tom je dnešní Fleshless. Určitě si tam každý najde to , na co je u nás zvyklý , plus něco víc.. nechtěli jsme udělat jen další nové CD .. to nemá smysl.. A aby si někdo řekl.."Aha, tak nám zase bezmasí vydali nové CD a je to přesně to co, jsme od nich očekávali..bla,bla..." to už by bylo hodně smutný..

Pojďme trošku rozpitvat novou desku...můžeš mi představit všechny songy na "Sensual Death Immitation" ? Pochopitelně popiš nám jednotlivé songy jak po hudební tak i po textové stránce...

Co se textů týče, tak se přiznám bez mučení, že na této desce kompletní texty dělali dva lidi a to Chymus a Jarda /ex-Fleshless/. Takže spíš oni mají právo se k textové stránce vyjadřovat.. Jeden text je tam věnovám památce Davida z Purulent a i hudba byla psána jen pro tento učel a myslíme si , že se to povedlo naprosto dokonale.. nechtěli jsme udělat klasický brutal death song s brutal textem a napsat, že je to věnováno jeho památce.. to ne, hudba i text byly dělány speciálně pro Davida, našeho kamaráda, který zde umřel, když si tady plnil svůj sen.. "Chybíš nám"... we will never forget !!!

Musím říct, že nové desce konečně slyším Vityse tak jak ho všichni znají z početných koncertů - prostě bicí jsou konečně silnou součástí i studiové práce FLESHLESS a to je myslím další velký plus nové nahrávky...co tomu říkáš ty a hlavně jak je spokojen sám Vitys?

Vitys je naprosto spokojený, že je vše nahráno a nazvučeno přesne tak jak si to přál již dopředu, když se skladby připravovaly...šel do studia s jasnou představou , jak mají bicí vypadat a tak je štastný, že vše takhle dopadlo. On je velkou oporou celého Fleshless , správný maniak , co podřídil svů osobníj život hraní u nás. Málokdo by byl ochoten udělat takové životní kroky a ústupky, jen proto, aby mohl hrát v kapele..

Další velkou změnou u FLESHLESS je změna studia, dlouholetou spolupráci se studiem Hostivař jste tentokrát vyměnili za moravské studio SHAARK, takže předně mi řekni proč a také jaké jsou rozdíly v práci obou studií a konečně jak vám osobně sedí nový sound FLESHLESS?

Když už byli částečně připravené nové skladby tak jsme si řekli že, by nebylo naškodu zkusit změnu studia, přece jenom jsme V Hostivaři začínali už v roce 1994, a pak tam vlastně začalo točit plno dalších skupin. Takže proč neudělat po deseti letech krok jinam. Nejdříve jsme chtěli do studia Petra Jandy , ale tomu nakonec onemocněl zvukař, takže jsme to museli zrušit a hledat jinde, a Shaark se nám zamlouval .. udělali se tam hodně kvalitní nahrávky jako je Root, Master či Intervalle Bizzare.. plný a hutný zvuk , jaky jsme si přáli mít .. Práce tam byla naprosto profesionální, vše se nahrávalo v přátelské atmosféře, kluci nám ve všem vyšli vstříc, dávali nám i své návrhy.. Každy večer nám vypálili CD s tím co se přes den udělalo, my to poslechli přes noc a na druhý den se dodělávalo podle našich představ. Určitě bychom na dalším CD opět rádi využili služeb studia Shaark .

Další drobná změna je, že na desce chybí obligátní cover song, jak je to možné? Znamená to nějakou novou éru u FLESHLESS? Že by cover verzí bylo již dost a teď budete dělat jen svoje songy?

To je ono..obligátní cover verze..nechtěli jsme dělat obligátní CD , kde všichni uslyší další cover.. rádi bychom se prezentovali spíše s našimi nápady a tak jsme ho protentokrát vynechali. . Na koncertě určitě předělávky hrát budeme, přece jenom je z čeho vybírat..

Minulý i tento rok byl a je jak je zvykem u FLESHLESS plný koncertů...na začátku roku jsme společně byli v Jižní Americe...já tam byl tedy všechno jsem viděl, ale pověz lidem jak šílené to skutečně bylo a na co vzpomínáš nejvíce?

Tour v Jižní Americe byla jedna z nejlepších věci mého života... hodně jsme o tom již psali, tak jenom ve zkratce.. Předně ti patří náš dík, že jsi nás tam dostal a pomohl nám tam hrát a vidět tolik nádherných i neskutečných věcí , bylo tam samozřejmě i pár zádrhelů, ale na ty človek brzy zapomene a vidí jen to pozitivní.. Všem co nám tam pomáhali / Diego, Ruth, David , Erika / patří naše obrovské díky...¨A nejkrasnější zážitek ??? Koncert v Quito/ Ecuadoru pro 800 totálně šílených lidí , nebo koupání se v oceánu v Limě, Peru anebo výlet na MACHU-PICCHU ??? Ten mě naprosto dostal...nádherná atmosfera, která tě naprosto vtáhne dovnitř a ty zapomeneš na věci okolo... Tam bych se jeste někdy rád vrátil ... Ale i tak je super, že jsem měl díky skupině tu možnost takové magické místo a jeden z divů světa vidět.

Velmi jsem kvitoval návrat Michala zpět do Vašich řad. On dle mého názoru patří neoddělitelně k FLESHLESS. Pri živých vystoupeních je to opravdu znát. Možná jsem trochu konzervativní, ale přesto. Sestava, která je aktuální, dělá FLESHLESS pravými FLESHLESS. Sdílíš můj pocit a radost?

Určite na to máme stejný názor. Michal FLESHLESS zakládal, hrál na všech jeho nahrávkách.. a tak je jasné, že jsem rád , že se vrátil a opět dělá své oblibené vrtule tou jeho plešatou lebkou...Hlavně je to ale velký bavič a srandista, takze při cestování neni nouze o legraci ...a co je hlavní, je výborný muzikant...a s Luďkem se parádně doplňují.

Patříte mezi špičku české extrémní scény, která se stala jiz vývozním artiklem. Chystáte zase nějaký další výlet do neznáma?

Osobně vím jen, že na jaře příštího roku chystáte Evropské turné, ale to je spíše vaše klasika, že? To bys měl vědet ty !!! Kam nás příště pošleš...rádi bychom určitě zase někam podívali, ale je to asi predčasné to teď řešit. Před námi je Euro tour se Surgical Dissection a polskými Deception, plus plno koncertů a letních festivalů, takzě i tak se nudit nebudeme..

Co tě v posledni době z extremní muziky zaujalo? Jsi ochoten nám prozradit krom jiného tvé vzory, máš-li nějaké? A také sny, mají vůbec FLESHLESS ještě nějaké hudební sny?

Hodně mne zaujal Kataklysm, Malevolent Creation, DVD Kreator či Slayer, ale i plno dalších nahrávek. Mezi mé vzory patřili a patří Slayer, Napalm Death, Dying Fetus a mnoho mnoho dalšiho..to by ti nestačil katalog...a sny ???? Hodně jsem si jich diky Fleshless splnil...hrát s Napalm Death, Cannibal Corpse, podívat se do USA...hrát tam na turné i na festivalech. Dále určitě ta Jižní Amerika...to všechno jsou věci, které bych před pár lety považoval za nereálne a vidíš, stalo se... a jsem za to strašně rád... Nechame vývoji co bude dál...ono určitě zase něco přijde..

Pojďme dál, sám jsi tento rok rozjel vlastní firmici NICE TO EAT YOU records, takže máš možnost udělat si reklamu...pohovoř chvíli co tě k tomu vedlo, jak si zatím stojíš a co si chystáš vydávat v budoucnu...a taky co tomu hudebnímu businessu říkáš...

Co mně k tomu vedlo ??? Sháněl jsem firmu pro Laniena Mentis, kterým dělám managera , dlouho jsme čekali na odpovědi až jsem si řekl, že to vydám sám...Název firmy je taky z tvojí hlavy...díky...S prvnim počinem mne to strašně chytlo, ty výměny , spolupráce se zahraničim atd. až jsem si řekl, že u toho zůstanu a budu vydávat dalši skupiny...do této doby jsem udělal 5 CD...Laniena Mentis, slovenské Surgical Dissection, kolumbijské Ancient Necropsy, polské Deception a teď německé Gomorrha...od každého titulu jsem prodal a vyměnil okolo 800ks, což si myslim není na firmu která funguje necelý rok špatné... tahle práce mě strašně baví a do budoucna připravuju Martyrium Christi nové CD a dalši se ješte uvidí...Díky ti za tvou pomoc...Šel jsem do toho i díky tomu , že jsem dlouhou dobu pracoval pro tebe, a okoukal jsem jak se věci mají dělat. Tvůj přístup byl a je pro mne veliký přínos a tak se plno věcí snažím dělat tak jako pro Obscene...

Ok, zatím končím, takže rozloučení je na tobě...

Moc díky za rozhovor, tvou dlouholetou podporu a přátelstvi , které je pro mne důležité...Stay OBSCENE !!!!!!!

Odpovídal Vláďa, ptali se Čurby a Chymus

 

FLESHLESS rozhovor (k albu "Nice to Eat You")


Kdy jste jako FLESHLESS začali hrát? Co byl důvod k založení vaší kapely? A dále co byli hlavní hudební vlivy a oblíbené kapely? Hrál si před FLESHLESS ještě v jiné kapele?


FLESHLESS se zrodil v létě roku ´93 když má první kapela ZVRATOR (fungovali jsme od roku ´90 do roku ´93, natočili jsme dvě dema a jedno EP) skončila svou činnost, ostatní v kapele již nechtěli dále pokračovat, ale já jsem měl stále dost elánu k výrobě hluku a tak jsem založil FLESHLESS s členy tehdy končící kapely GARBAGE DISPOSAL. A důvod? Ha,ha,ha...je to tak jednoduché, byl jsem (a samozřejmě stále jsem!!!) velký metalový fanoušek a prostě zbožnuju kapely jako SLAYER, NAPALM DEATH, SEPULTURA, CANNIBAL CORPSE, DEATH, SODOM, ASSASSIN, KREATOR, GOREFEST, PESTILENCE, MORBID ANGEL, DEICIDE, BULLDOZER a mnoho dalších a samozřejmě právě tyto kapely nejvíce ovlivnily naše začátky...

Vypadá to že u vás je skutečně silná Grindcore a Death-grind scéna. Máte spousty grind kapel a právě tahle scéna se mi u vás zdá mnohem vetší než v jiných Evropských zemích. Můžeš mě říci proč? Proč češi preferují brutal death a grindcore před kupřikladu Black metalem nebo melodickým deathem v Göteborském stylu?

Kdo ví? Vždycky to tak bylo, už na konci let osmdesatých a počátkem let devadesátých na scéně byla celá řada brutal death a hlavně grind core kapel jako třeba SKIMMED, LUES DE FUNES, SERIOUS MUSIC, RADEGAST a také KRABATHOR, DEBUSTROL, KRYPTOR, MORRIOR atd., takže si myslím že je to dnes již historický fakt a stále se nám líbí poslouchat brutální a extrémní muziku...ale proč? Možná proto že dlouhá léta jsme museli žít v komunisty ovládaném státě a to byl zatraceně mizerný život, takže pro nás je zdaleka nejlepší poslouchat/vytvářet řádně hlasitou, extrémní a brutální muziku...skutečně nevím...ale mohu ti doporučit celou řadu nových a velice kvalitních kapel jako HYPNOS, GODLESS TRUTH, LANIENA MENTIS, INGROWING, ISACAARUM, LYKATHEA AFLAME, PERVERSIST, MARTYRIUM CHRISTI a to jen pár jmen, takže si určitě dokážeš představit jak je naše scéna silná...

Jak podle tebe dnes vypadá světová Death-grind scéna? Je to dnes lepší než v devadesátých letech? Které kapely jsou podle tvého mínění nejlepší a nejdůležitější pro dnešní scénu?

Jsem si téměř jistý, že scéna je dnes mnohem lepší než kdy předtím, máme teď spousty vynikajících kapel, které nahrávají v těch nejlepších světových studiích, máme mnoho výborných firem,které podporují své kapely jak se jen dá, my jako hudebníci užíváme lepší nástroje, spousty kapel hraje turné v cizích zemích, můžeš navštívit celou řadu monstrózních , brutálních festivalů jako třeba X-MASS fest nebo NO MERCY fest, v létě můžeš vyrazit na letní festivaly jako třeba MILWAUKEE METAL FEST, WACKEN, WITH FULL FORCE, FUCK THE COMMERCE a nové festy jako třeba OHIO DEATH fest nebo OBSCENE EXTREME fest tu máš také..A kapely? Spousty, viděl si živé show mocných CRYPTOPSY? Pokaždé kdy je vidím křepčím v totálním orgasmu, je to něco neuvěřitelného, absolutně profesionální/excelentní show a nejen to, ještě jsou to velice přátelští lidé!!! Ale dál, skvělé kapely jsou DYING FETUS, NILE, DISGORGE (Mex.), EXHUMED, CEPHALIC CARNAGE, MORTICIAN, REGURGITATE, NASUM, HAEMORRHAGE, DEEDS OF FLESH, ROTTEN SOUND .nejlepší nové pecky pak jsou GOREROTTED, GRONIBARD, FLESHTIZED, ABORTED, DEVOURMENT atd. a samozřejmě také “staříci”i na scéně jako třeba NAPALM DEATH, MACABRE, VADER, MORBID ANGEL, CANNIBAL CORPSE, SINISTER..vydali skvělá alba takže jakápak otázka?

Právě jste vydali novou nahrávku "Nice To Eat You". čím je toto album odlišné od předešlích věcí “Abhorrence Of Cadaveric” a “Grindgod”?

Skutečně nejpodstatnější věcí se jeví angažování živého bicmena, jsme skutečně velice rádi že je u nás opět bicmen a Vitys opravdu změnil zvuk bicích a dodal nám štávu pro další pokračování s FLESHLESS. Ale popravdě řečeno stále si myslím, že jen pokračujeme v tom co jsme začali v našich začátcích - ultra brutální party kontra melodické a akustické věci, myslím že ať si poslechneš jakoukoli naši nahrávku, za deset sekund budeš vědět že jde o FLESHLESS...

“Nice To Eat You” ve mě zanechává dojem jako staré, dobré kousky od PUNGENT STENCH. Líbí se ti tahle kapela (a teď jejich návrat) a ovlivnili vás v nečem?

Fakt? Jsi první kdo mi tohle řekl, pro mnoho lidí od zinů jsme více jako typická , americká kapela jako třeba DYING FETUS nebo LIVIDITY. Jasně, že se nám PUNGENT STENCH líbí a jsem jen rád , že jsou zpátky na scéně se skutečne dobrou deskou, ale vůbec si nemyslím že by na nás měli jakýkoliv vliv...nejsme kapela, která by chtěla kopírovat hudbu někoho jiného, od samých počátků se snažíme jít svoji cestou a to je pro nás opravdu důležité!!!

Nahráli jste album se skutečným bicmenem z masa a kostí a zní skvěle. Takže moje otázka je proč jste používali automat? A kdo je ten týpek Vitys? Kde jste ho našli? Hrál někde ještě před FLESHLESS?

Úplně na počátku FLESHLESS jsme měli bicmena, nahrál s námi demáče a první split CD s MASTIC SCUM,a le potom úplně ztratil zájem dělat muziku a u nás není tak lehké najít skutečně dobrého, hyper rychlého sekerníka (ale kde to lehké je, že?), takže používání automatu byl jediný způsob jak s FLESHLESS pokračovat. Vitys hrál v brutal death kapele MORTURA což jsou naši přátelé a my s nimi odehráli řadu povedených shows, kde jsme si opravdu vychutnali umění mistra Vityse...no a když v roce 2000 opustil tuto kapelu okamžitě jsme mu nabídli post u FLESHLESS a jsem jen rádi že nám tehdy kývnul a je dnes nedílnou součástí FLESHLESS!!! Je to totální maniak do muziky, jen kvůli FLESHLESS se přestěhoval nějakých 200 km k nám do Děčína, no není to dostatečně šílené? Jeho bůh a hrdina je mistr Flo z CRYPTOPSY a Vitys chce dosáhnout jeho kvalit takže cvičí prakticky každý den a veř mě že je stále lepší a rychlejší!!!

Opět na obalu můžeme vidět skvělou práci od Jiřího Lhoty. Ale pokud vím měli jste s vytištěním tohoto obalu nějaké problémy,že? Jak jserm slyšel dvě tiskárny vám tento obal nechtěli vytisknout,proč? Máte nějaké větší problémy s cenzurou ve vaší zemi?

Jo, jo...je to fakt vynikající, brutální a zároveň velice zábavný obal. Vždy jsem si naivně myslel, že žádná cenzura v Čechách neexistuje a jaké teprve bylo mé překvapení když mi Čurby z naší firmy volal, že jejich stálý výrobce disků Digital Media Loděnice (největší česká firma v tomto oboru...) již nechce déle podporovat a vyrábět brutální, agresivní obaly a muziku...člověče tohle ti řeknou po šesti letech skutečně dobré spolupráce,kdo to může pochopit? Vždycky dělali Obscene nahrávky (a Obscene vydává řadu brutálních/kontroversních CDček a obalů jako třeba poslední disk italských CRIPPLE BASTARDS "Almost Human"!!!) bez jakýchkoli problémů a náš obal je jen věc k zasmání a nikdo to němůžete brát vážně...mám za to, že právě teď tuto firmu vlastní Američani a oni se snad nadobro zbláznili!!! Také další tiskárna nám řekla obligátní "nejsme cenzoři, ale tohle u nás nebudeme tisknout" takže jsme obal museli udělat doslova na poslední chvíli v malé tiskárně...myslím si, že každá cenzura je velice nebezpečná a je to jen totální sračka!!!

Co mi můžeš říct o Jiřím Lhotovi? Jak jste se potkali? Je také metalovým maniakem? A má někdě na internetu svou stránku kde by si mohli lidé prohlédnout jeho brilantní práce? Kreslí něco i mimo FLESHLESS? Má nějakou knihu, komiks nebo dělá obaly i pro jiné kapely?

Znám Jirku od nějakého ´92 roku kdy nám dělal obal k EPku mé první kapely ZVRATOR, bydlí nedaleko mého domova a samozřejmě je to metal maniak!!! Pokud vím tak vyučuje na umělecké škole, zřejmě vychovává nové talenty pro brutální kresby ha,ha,ha...O jeho net stránce nevím nic, ale čas od času vystavuje své výtvory v různých galeriích, něco také dělá pro horrorově zaměřené knížky...rád kreslí různé výjevy inferna, čarodějnice, zombie a další brutální obrázky takže pro něj není problém kreslit obaly pro FLESHLESS, takové jaké máme rádi - brutální, komické a detailní!!! Jeho obaly jsou skutečně unikatní a je to něco jako poznávací znak i pro FLESHLESS. 9/ Na obalu k "Abhorrence Of Cadaveric" byla scéna z koncentračního tábora. Jako němec se tě musím zeptat na důvod. Proč jste použili tento obrázek? Co tím chcete ukázat/říci lidem? Toto naše CD je proti fašismu/nacismu, máme nějakých 56 let po druhé světové válce a fašismus je stále velice podporován, hlavně mladími fanatiky , kteří vůbec netuší jakou bolest a utrpení museli přežít naši dědové a naše babičky...zvláště song "Pain Is Domain" je o experimentech na lidech právě v koncentračním táboře, to je hlavní důvod proč jsme použili tak brutální a chladný obal. Myslím si , že nebezpečí fašismu je stále aktuální a my to musíme zastavit!!! Stop the slaughter!!!

Texty k titulní skladbě "Nice To Eat You" a celý obal koresponduje s kanibalismem. Něco co fascinuje spoustu lidí na celém světě. Internet je plný stránek kde lidé fantazírují o požívání druhých lidí a nebo že by byli sami snědeny. Co si myslíš o kanibalismu ty? Také tě to tak fascinuje? Proč jste si vybrali právě toto téma?

Nejsem nějaký velký fanoušek kanibalismu, název nového alba je jen srandovní přesmyčka anglického pozdravu Nice To Meet You. A právě tato titulní věc je z pera chorého Chymuse (zpěvák ISACAARUM) a jeho skutečně zajímá vše brutální/bizarní/šílené v životě (tak tohle si budeme muset vyjasnit, Vládíku - pozn. Chymus). Jo, máš pravdu...téma kanibalismu téměř vládne světu a fakt doufám , že lidi co chtějí jíst jiné maniaky, snědí pouze a jen ty šílence kteří o to stojí!!! To bude dobrý poměr, ne???

O čem jsou další texty? Pravděpodobně nejde jen o gore a bizarní témata ale také nějaké kritické věci, ne? Kdo píše lyriku u FLESHLESS a jak důležitá pro vás je?

Texty jsem dělal já a protože jsem zatraceně líný parchant tak jsou také od mých přátel jako je třeba Chymus...samozřejmě že naše texty jsou pro nás důležité, fans se mohou seznámit s naším druhem černého humoru ale také s důležitějšími myšlenkami...

Můžeš mi ještě něco více říci o textu k písni "Red Stars Hypocrisy"? Politický song a zatraceně nasraně působící..takže o čem je? O starých komunistech z dob Sovětského Svazu nebo o starých českých komunistech?

Tento text je ode mne a je skutečně o komunistickém svinstvu které za svou historii 70 let zavraždil stovky miliónů lidí po celém světě. Co více ode mne chceš slyšet? Je pro mě skutečně "zábavné" když vidím bohaté/mladé aristokraty nebo děti velice bohatých lidí ze Západu kteří si hrají na komunisty a přitom nevědí o komunismu vůbec nic, samozřejmě teoretická část komunismu je velice slibná ,ale človeče já jsem v této sračce roky žil a vím moc dobře jak lidé umějí mrzačit i ty nejlepší myšlenky!!! A další důležitá věc je, ani po 13 letech naší "demokracie" nikdo nechce potrestat minulé zločiny...to je fakt smutné, nemyslíš? Prostě nenávidím komunismus!!!

Viděl by si někdy FLESHLESS jako politickou kapelu?

Jsem si jistý že ne, nechceme být politickou kapelou...jasně, že můžeme sem tam použít nějaký politický problém pro naše texty ale to je vše...

Udělali jste cover verzi od ROOT a na předešlé nahrávce také od OLYMPIC. Obě kapely pokud vím jsou velice populární v České republice ale ne ve zbytku Evropy. Takže můžeš je trochu více představit? Nebo jsou tyto songy pouze vaše oblibené?

Jak si správně uhodl, obě kapely jsou naše velice oblíbené již od našeho mládí, například ROOT je vůbec první metalová kapela , kterou jsem viděl někdy v roce 87 a fakt jsem si je zamiloval, no a jejich song "Hřbitov" je prostě kultovní záležitost v českém undergroundu a jsem si jistý, že naprosto každý zná tuto výbornou skladbu...OLYMPIC je nejstarší česká, rocková kapela, v řijnu tohoto roku oslaví již čtyřicáte narozeniny!!! Nikdo je nemůže ignorovat, zbožnujeme jejich fantastické, hlavně starší věci!!! A myslím si, že je to super věc, že je můžeme představit lidem, kteří je neznají a žijí mimo Českou republiku.

Další cover verze - "Slaughterhouse" od MORTICIAN - je na kompilaci CZECH ASSAULT. Jsou ty čtyři songy co jste tady vydali váš nejnovější matroš? A co si myslíte o této kompilaci? Jsou kapely, které zde můžeme slyšet reprezentativní vzorek české Death a Grindcore scény? Nebo by si vybral jiné kapely?

Tento materiál pro Relapse kompilaci jsme natočili 4 měsíce před "Nice...", celé jsme to udělali speciálně pro Relapse a tuto kompilaci (2 skladby jsou z nejnovější desky, jeden se živým bicmenem z "Abhorrence..." a cover od MORTICIAN je speciálně jen pro Czech Assault). Myslím si že CZECH ASSAULT je skvělou propagací české undergroundové scény ale opravdu nevím jestli právě těchto pět kapel reprezentuje naši extrémní scénu tím nejlepším, zvláště když naše scéna je skutečně rozsáhlá...ale Tom z Relapse mi psal, že možná udělají i part 2, protože naši scénu skutečně zbožnují!!!

Odehráli jste více jak 350 koncertů, což je skutečně dost. Které akce byli ty nejpovedenější? A co byl váš nejhorší koncert?

Jeden z našich nejlepších koncertů byl otvírací gig pro klub Alarm! ve Zwickau, kde jsme předskakovali thrash bohům SODOM, to bylo někdy v roce 2000. 500 totálních šílenců udělalo z naší show něco jako sen!!! Další povedená akce byla u nás v Teplicích, hraní s NAPALM DEATH a NASUM, naše dva koncerty na zajímavém ostrově Maltě, Obscene Extreme festivaly a samozřejmě naše vystoupení na kultovním Milwaukee Metal festu, kde jsme hráli v nejlepším čase na Relapse pódiu a předskakovali nám CEPHALIC CARNAGE, kteří kotel pořádně rozehřáli a fans na našem koncertě byli jak v transu - totálně šílení!!! Skvělá zkušenost pak také byla vidět živě skvělé kapely jako třeba KING DIAMOND, DESTRUCTION, DYING FETUS či IMMOLATION. Také rádi vzpomínáme na US turné s LIVIDITY a Evropské tour s VOMIT REMNANTS...příliš mnoho skvělých koncertů ha,ha,ha...A nejhorší? Veř mi nebo ne, ale naše nejhorší akce byli naše koncerty ve východním německu někdy v roce ´97 kdy jsme hráli jen s black kapelama a každý podporoval jen black metal a lidi nezajímala brutální muzika!!! Ale dnes je vše jinak, koncem minulého roku jsme odehráli skvělé akce v Drážďanech, Zittau a něco kolem 200 fanoušků podpořilo naše akce, kde jsme hráli jako headliner kapela!!!

Mají členové FLESHLESS také nějaké své projekty nebo hrají v jiných kapelách?

Ne, ne,ne...máme pouze FLESHLESS a všechnu naši sílu věnujeme jen této kapele!!! Díky brachu za skvělý rozhovor!!! Pokud chcete, navšivte naše web stránky na http://go.to/fleshless a navšivte naše koncerty!!!

Vláďa z FLESHLESS, ptal se Andreas Stappert / Rockhard